#Ekstraliga : Sensacja w Katowicach. Medyka krok w stronę tronu

W grupie mistrzowskiej padły tylko cztery bramki, ale za to, jak cholernie ważnych.

Górnik, przegrywając w Katowicach – zrównał się punktami z Medykiem, który wygrywając skromnie u siebie z Czarnymi, zrobił krok w stronę odzyskania Mistrzostwa. Na czwartym miejscu czai się PWSZ Wałbrzych, który pokonał SMS i będzie ‘atakował’ trzecie miejsce na podium i ma na to ogromne szanse.
Walka o medale zrobiła się najciekawsza od lat!

6GKS GieKSa Katowice273535:389810

Podopieczne Romana Jaszczaka wygrały 1:0 arcyważny mecz z Czarnymi Sosnowiec. Medyk w pierwszej połowie był lepszy, miał więcej okazji. Decydującą bramkę zdobyła niezawodna Natalia Chudzik z rzutu karnego.

W drugiej połowie ekipa przyjezdnych była zdecydowanie lepsza, miała decydujące sytuację bramkowe. Medyk jednak wykazał się w obronie i nie stracił bramki. Teraz ekipa z Konina ma wszystko w swoich rękach i ma właściwie prostą drogę do odzyskania tytułu …
11.05.2019, Konin
Medyk Konin vs Czarni Sosnowiec 1:0
Natalia Chudzik 28′ k

MVP TKF : Natalia Chudzik

MEDYK : Stephanie Busch – Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.

CZARNI : Anna Szymańska – Dagmara Grad, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Dorota Hałatek (42′ Joanna Węcławek), Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Karolina Wieczorek (46′ Maja Osińska), Patricia Hmirova, Lucia Suskova (71′ Julia Wycisk), Marta Cichosz

Znów wygrał zespół z Dolnego Śląska. W pierwszej połowie jednak zespoły z Wałbrzycha i Łodzi grały swoim stylem, mocno zachowawczo. W drugiej połowie wszystko się zmieniło. W 51. minucie w polu karnym Szperkowskiej została sfaulowana Anna Rędzia, a jedenastkę na gola zamieniła Małgorzata Mesjasz. Łodzianki rzuciły się do huraganowych ataków, które na niewiele się zdały. Pod koniec spotkania wynik spotkania na 2:0 ustaliła Anna Rędzia.

11.05.2019, Wałbrzych
AZS PWSZ Wałbrzych vs UKS SMS Łódź 2:0
Małgorzata Mesjasz 51′ k
Anna Rędzia 85′

MVP TKF : Anna Rędzia

AZS PWSZ : Jagoda Sapor – Monika Kędzierska, Małgorzata Mesjasz, Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Katarzyna Rozmus, Anna Rędzia (90’+1 Dominika Głowacka), Julita Głąb (62′ Karolina Ostrowska), Klaudia Fabova (90’+3 Julia Kowalczyk), Oliwia Rapacka (65′ Jessica Pluta), Klaudia Miłek (89′ Wiktoria Kuciewicz)

UKS SMS : Oliwia Szperkowska – Yurina Enjo (65′ Kinga Molenda), Magdalena Dragunowicz, Olha Zubchyk, Daria Kurzawa, Wiktoria Zieniewicz (80′ Nadia Stanovic), Maria Zbyrad, Anita Turkiewicz (46′ Agnieszka Glinka), Kasandra Parczewska (75′ Alicja Sokołowska), Klaudia Jedlińska (46′ Paulina Filipczak), Nikola Karczewska

Historyczny wynik osiągnął GKS Katowice, który pokonał na Śląsku Mistrza Polski. Decydującego gola strzeliła Agata Sobkowicz, która spotkania nie dokończyła z powodu kontuzji. GieKSa do końca wytrzymała napór Górniczek i zdobyła komplet punktów.

Jak się może okazać, teraz ekipa z Katowic będzie rozdawać karty w walce o Mistrzostwo. Za tydzień podejmie Medyka Konin … jeśli urwie im punkty… będzie ciekawie.