Kobiety i Futbol – projekcja filmu “17” i dyskusja
Publicystyka Świat

Kobiety i Futbol – projekcja filmu “17” i dyskusja

W sobotę 7 kwietnia w warszawskim kinie Praha w ramach Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta AKS ZŁY zaprasza na projekcję filmu “17” i na debatę o kobiecym futbolu. Pretekstem są dwa wydarzenia kulturalne, w których klub bierze udział.

Pierwszym jest premiera książki: KOBIETY I FUTBOL, kompleksowo od A do O

Jared Burzynski – publicysta, który od niemal dwóch dekad z bliska obserwuje świat kobiecej piłki nożnej w Europie, Azji i Ameryce Północnej – obala mity, rozprawia się z seksizmem komentatorów sportowych, pyta o rolę mediów i sponsorów. W swojej książce KOBIETY I FUTBOL zastanawia się, kto jest najlepszą piłkarką świata i czy w reprezentacji Szwecji jest choć jedna zdeklarowana heteroseksualistka. Wyjaśnia różnice między do bólu fizyczną szkołą amerykańską a zdyscyplinowaną taktycznie piłką azjatycką. Wspomina największe skandalistki, mecze, których nie sposób zapomnieć, eliminacje do Euro 2017 na łódzkim stadionie w budowie, zagląda też na boisko do Konina.
Książka wydawana jest w ramach serii Ciepło/Zimno wydawnictwa Magnus, z którym AKS ZŁY trwale współpracuje.

Drugim wydarzeniem jest projekcja filmu: „17”
w reżyserii Widad Shafakoj. “17” to socjologiczne spojrzenie na życie młodych kobiet pasjonujących się sportem, o którym mówi się, że jest zarezerwowany dla mężczyzn. Film opowiada historię jordańskich juniorek, które przygotowują się do Piłkarskich Mistrzostw Świata Kobiet w 2016 roku w Jordanii. Dziewczęta pochodzą z różnych środowisk, a każda z nich jako reprezentantka drużyny narodowej stawiała czoła innym wyzwaniom. Razem spotykają się, aby sprostać największej próbie.

Po seansie zapraszamy na dyskusję z autorem książki i reprezentantkami klubu AKS ZŁY, którą poprowadzi Piotr Żelazny.

 

Dołącz do wydarzenia !

PREMIERA ! Kobiety i futbol

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!