PWSZ zdobył Żywiec

Aspirujący do grupy mistrzowskiej Mitech Żywiec przegrał dziś z silniejszymi przeciwniczkami z Wałbrzycha.

Już od początku spotkania przyjezdne narzuciły gospodyniom swój styl. Już w 5. minucie Marcjanna Zawadzka wykazała się dużym sprytem i wpisała się na listę strzelczyń jako pierwsza. Mitech w pierwszej połowie tylko z rzadka gościł w polu karnym Wałbrzycha. W 44. minucie po główce Małgorzaty Mesjasz, a 60. sekund później Anna Rędzia podwyższyła na 0:3.

W drugiej części Mitech w końcu się obudził i zaczął atakować. W 51. minucie po podaniu wprowadzonej po przerwie Żanety Soboty Patrycja Wiśniewska strzeliła honorową bramkę dla Góralek. Podopieczne Kamila Jasińskiego nie dały więcej się zaskoczyć, pewnie trzymając defensywę w ryzach.

Po ekstraligowym maratonie czas na przerwę reprezentacyjną. Polska kadra zagra we Włocławku z Albanią i pod Glasgow ze Szkotkami. Ekstraliga wróci dopiero w połowie kwietnia.

19. kolejka Ekstraligi
31.03.2018, Żywiec
TS Mitech Żywiec vs AZS PWSZ Wałbrzych 1:3 (0:3)

Wiśniewska 51′ – Zawadzka 5′, Mesjasz 44′, Rędzia 45′

MVP TKF : Marcijanna Zawadzka

MITECH : Komosa – Biegun (46′ Sobota), Rżany, Droździk, Zeman (46′ Mihaldova), Chrzanowska, Sykorova (46′ Gruszka), Matyja (63′ Rosak), Wiśniewska, Wnuk, Stopka (75′ Łagowska)

AZS PWSZ : Klimek – Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Aszkiełowicz (46′ Głąb), Siwińska, Rędzia (88′ Pluta), Ratajczak, Dereń, Rozmus (90′ Kędzierska), Rapacka (85′ Maciukiewicz)