Mitech pokonał Truskawki
Ekstraliga Polska Publicystyka

Rewanżowa runda dla Góralek z Żywca zaczęła się od rewanżu nad Unifreeze Górzno, za stratę punktów w pierwszej kolejce. W sobotę nie odpuściły i wygrały 1:0.

Gospodynie już od początku były stroną przeważającą, lecz nie potrafiły tego udowodnić. Próbowała Wiśniewska i Wnuk, lecz bramkarka przyjezdnych była na posterunku. Dopiero 27. minuta przyniosła rozstrzygnięcie i jedyną bramkę w tym meczu. Po podaniu Wiśniewskiej strzeliła ją Katarzyna Wnuk. Potem Mitech napierał, lecz na nie wiele to dało, często gubił się w polu karnym rywalek. Druga połowa wyglądała podobnie, pod koniec spotkania do głosu doszły piłkarki Unifreeze. Na trybuny został odesłany trener goszpodyń Robert Sołtysek.
Już za tydzień w ramach trzynastej kolejki Mitech Żywiec zagra z w Radomiu ze Sportową Czwórką, a Unifreeze poszuka punktów w starciu z AZS Wrocław.

12. kolejka Ekstraligi
4.11.2017, Żywiec
TS Mitech Żywiec vs Unifreeze Górzno 1:0 (1:0)

1:0 Katarzyna Wnuk 27′

MVP TKF : Katarzyna Wnuk

MITECH: Komosa – Sobota (78′ Łagowska), Rżany, Zasada, Gruszka, Matyja (64′ Stopka), Chrzanowska (83′ Biegun), Droździk, Rosak (55′ Gębka), Wiśniewska, Wnuk

UNIFREEZE: Pilecka – Brzozowska, Jeleń (75′ Garbowska), Żakiewicz, Domagalska, Hossa, Szymczak (80 Głowacka), Ignatjeva, Hnativ, Kopińska, Bała