Niespodzianka w Krakowie. Punkt Truskawek

Truskawki z Górzna przestały być beniaminkiem do bicia. Wydawać by się mogło, że dwa tygodnie temu wygrana z Białą Podlaską to tylko przypadek, ale punkt w Krakowie trzeba już traktować jako przełom.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Jagiellonek. Przypieczętowała to dopiero w 30. minucie gry Justyna Maziarz, wyprowadzając gospodynie na prowadzenie, po dwójkowej akcji z Natalią Sitarz. Gospodynie zamiast podwyższać wynik meczu, zaczęły się poddawać naporowi przyjezdnych. Akcje Kopińskiej i Bały zaczęły rozmontowywać defensywę gospodyń. Już w 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Agaty Julia Brzozowska wyskoczyła do piłki i doprowadziła do wyrównania. Dwie minuty później Dominika Kopińska podwyższyła wynik na 1:2. W 41. minucie mogło być już 1:3, ale Truskawki obiły tylko słupek bramki Klabis.
Początek drugiej połowy mimo zmian dokonanych przez trenera Kroka to nuda. Nie działo się wiele. Dopiero w 67. minucie prostopadłe podanie Karoliny Dul otworzyło Natalii Sitarz drogę do bramki Pileckiej. Natka takich okazji nie zwykła marnować i doprowadziła do wyrównania. W 92. minucie spotkania jeszcze Ola Nieciąg miała piłkę meczową, lecz pojedynek sam na sam z Pilecką zakończył się tylko obiciem słupka.
Już za tydzień początek rundy wiosennej. W dwunastej kolejce Jagiellonki zagrają u siebie ze Sportową Czwórką Radom, a Unifreeze w Żywcu z Mitechem.