UAM wchodzi do trawiastego futbolu
III liga Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski Polska Publicystyka

UAM wchodzi do trawiastego futbolu

fot. UAM Poznań

AZS UAM Poznań – tego klubu przedstawiać nie trzeba. W futsalu Mistrza Polski, wielokrotny medalista Ekstraligi, Akademickich Mistrzostw Polski, medalista w Mistrzostwach Polski w Beach Soccerze. Teraz wchodzi do trawiastej ligowej piłki.

W nowym sezonie rozpocznie zmagania w grupie I wielkopolskiej trzeciej ligi. Swoje spotkania będzie rozgrywać w Baranowie (pod Poznaniem) na sztucznej murawie. Kadrę tworzy około trzydzieściorga zawodniczek, są to przede wszystkim młode adeptki futbolu, lecz zagra też kilka bardziej doświadczonych. W barwach UAM-u grają w futsalowej Ekstralidze, lecz nie mają stałej przynależności klubowej.

– Chcemy jako klub piłkarsko się rozwijać, dlatego wychodzimy na trawę. Mamy nadzieję, że za kilka lat dogonimy takie kluby jak AZS UJ Kraków czy Rolnik Głogówek, które mają ten sam zespół na bardzo wysokim poziomie zarówno w futsalu, jak i na trawie. Nie ukrywam, że taka sytuacja jest dla mnie ideałem. Chcemy szkolić i wychowywać młode piłkarki i futsalistki. – mówi nam trener Wojciech Weiss.

Poznanianki w lidze będą rywalizować z takimi klubami jak Zjednoczeni Kaczory, Warta Międzychód, Sokół Pniewy, Polonia II Poznań, Grom Wolsztyn, LZS Stare Oborzyska oraz GSS II Grodzisk Wielkopolski.

TRZECIA LIGA grupa wielkopolska

fot. UAM Poznań
fot. UAM Poznań
fot. UAM Poznań

 

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!