Pewna wygrana Górniczek

Pewne zwycięstwo 5:1 zaliczyły piłkarki Górnika Łęczna, pokonując TS ROW Rybnik. Dublety ustrzeliły Emilia Zdunek i Ewelina Kamczyk.

Spotkanie od początku było rozgrywane w szybkim tempie i mogło podobać się kibicom. Beniaminek stawiał dzielnie czoła Mistrzyniom, świetnie w bramce spisywała się Patrycja Dulak. Na niespodziankę jednak było to za mało. Wynik otworzyła już w 10. minucie Emilia Zdunek.

Już pięć minut potem dość niespodziewanie było 1:1. Po składnej akcji gospodyń Katarzyna Kubik zdobyła swoją debiutancką bramkę w Ekstralidze. Gra się na tyle otworzyła, że gospodynie dalej szukały swoich szans. Niestety dla nich Mistrzynie szynko je skarciły. W 24. minucie po wrzutce Hmirovej piłkę do siatki ponownie skierowała Zdunek. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy silnym strzałem podwyższyła na 3:1 Grec.

Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił – ROW się starał, a Górnik skutecznie karał. Dwukrotnie uczyniła to Ewelina Kamczyk.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Od 19 października planowany jest start zgrupowania kadry przed eliminacjami Mistrzostw Europy. Cztery dni później na Stadionie warszawskiej Polonii zmierzymy z Azerbejdżanem, a 27 października podejmiemy w Kiszyniowie Mołdawię.

Transmisja meczu z Azerbejdżanem w TVP Sport, bój w Kiszyniowie z Mołdawią powinniśmy zobaczyć na kanale YouTube tamtejszej federacji.

9. kolejka Ekstraligi (15:00), 10.10.2020
Rymer Niedobczyce (Rybnik, Górnośląska 46)
TS ROW Rybnik vs GKS Górnik Łęczna 1:5 (1:3)
0:1 10′ Emilia Zdunek 10′
1:1 Katarzyna Kubik 16′
1:2 Emilia Zdunek 25′
1:3 Małgorzata Grec 44′
1:4 Ewelina Kamczyk 50′
1:5 Ewelina Kamczyk 73′