Bez niespodzianki. SMS z kolejnym zwycięstwem

W meczu w Głogówku niespodzianki być nie mogło i nie było. SMS pokonał Rolnika i utrzymał druga pozycję w tabeli.

Już od początku spotkania to SMS przeważał i miał swoje okazje, brakowało jednak skuteczności i szczęścia. Zawodniczki Chojnackiego ostrzeliwały bramkę Dominiczak, lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki. Nawet Achcińska tylko obiła poprzeczkę.

W drugiej części spotkania ataki SMS-u jeszcze się nasiliły. Udało się w końcu przełamać impas w 60. minucie, kiedy to Nadia Krezyman dograła do Gabrieli Grzybowskiej, a tak prostym strzałem otworzyła wynik meczu. Paręnaście sekund później było już 0:2. Po asyście Achcińskiej siódmego gola w sezonie zdobyła Paulina Filipczak. Przyjezdne nie spuszczały z tonu, lecz miały wyraźnie pecha. Potem Kurzawa trafiła w słupek, a Jedlińska w spojenie bramki Rolnika.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. W niedzielę 13 września rozpocznie się zgrupowanie w Żywcu. W piątek (18.09) w czeskim Chomutovie zagramy z gospodyniami na Letnim Stadionie. Cztery dni później (22 września (wtorek)) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej reprezentacja Polski rozegra spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Czeszkami. Oba mecze będzie transmitowała stacja TVP Sport.