W meczu w Głogówku niespodzianki być nie mogło i nie było. SMS pokonał Rolnika i utrzymał druga pozycję w tabeli.
Już od początku spotkania to SMS przeważał i miał swoje okazje, brakowało jednak skuteczności i szczęścia. Zawodniczki Chojnackiego ostrzeliwały bramkę Dominiczak, lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki. Nawet Achcińska tylko obiła poprzeczkę.
W drugiej części spotkania ataki SMS-u jeszcze się nasiliły. Udało się w końcu przełamać impas w 60. minucie, kiedy to Nadia Krezyman dograła do Gabrieli Grzybowskiej, a tak prostym strzałem otworzyła wynik meczu. Paręnaście sekund później było już 0:2. Po asyście Achcińskiej siódmego gola w sezonie zdobyła Paulina Filipczak. Przyjezdne nie spuszczały z tonu, lecz miały wyraźnie pecha. Potem Kurzawa trafiła w słupek, a Jedlińska w spojenie bramki Rolnika.
Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. W niedzielę 13 września rozpocznie się zgrupowanie w Żywcu. W piątek (18.09) w czeskim Chomutovie zagramy z gospodyniami na Letnim Stadionie. Cztery dni później (22 września (wtorek)) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej reprezentacja Polski rozegra spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Czeszkami. Oba mecze będzie transmitowała stacja TVP Sport.
Ekstraliga wraca za dwa tygodnie.
12.09.2020 (16:00), Stadion Miejski w Głogówku (Głogówek, Damrota 12)
LKS Rolnik Głogówek vs TME UKS SMS Łódź 0:2 (0:1)
0:1 Gabriela Grzybowska 59′
0:2 Paulina Filipczak 62′
sędzia : Aneta Kowalska
asystentki : Sabina Czarnecka, Justyna Ambrosiewicz
[poll id=”621″]
Głosujemy do godziny 16:00
ROLNIK : Dominiczak – Duda (78’ Kiersztajn), Kujawska, Sobota, Wojtas, Ejzel, Krawczyk, Łuczak, Aleks. Sobkowicz (89’ Czekała), Misiak (57’ Hlukha), Aumiiller (46’ Pająk)
TME UKS SMS : Szperkowska – Jedlińska, Zieniewicz, Silny, Kurzawa (65′ Konat), Gąsieniec, Achcińska (75′ Markusheuskaya), Grzybowska, Zbyrad (46′ Krezyman), Filipczak, Rędzia (80′ Enjo)