Górnik na szóstkę w Głogówku

Zgodnie z przewidywaniami Mistrz Polski w dobrym stylu rozpoczął sezon, pokonując w Głogówku Rolnika aż 0:6.

Już od pierwszego gwizdka sędzi Ewy Żyły przeważały piłkarki Mazurkiewicza. Szybko, bo po zaledwie siedmiu minutach było 0:2 po golach Karczewskiej i Hmirovej. Gospodynie sporadycznie, lecz też próbowały. Swoją okazję miała między innymi Magda Łuczak. W 19. minucie jednak po faulu Ejzel rzut karny wykorzystała Ewelina Kamczyk. W 31. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Górnika w zamieszaniu była faulowana Pająk. Kujawska niestety obiła tylko łupek bramki strzeżonej przez Pakińską, piłka trafiła pod nogi Ejzel, która obiła tylko poprzeczkę.

Górnik po przerwie nie forsował znacząco tempa. W 62. minucie, bo błędzie piłkę do swojej siatki posłała Duda. Sześć minut później dublet skompletowała Karczewska, a wynik parędziesiąt sekund po tym ustaliła Maja Osińska.

Za tydzień Rolnik zagra u siebie z Czarnymi Sosnowiec, a Górnik podejmie u siebie Jagiellonki. Tam przed meczem odbierze złote medale za Mistrzostwo Polski. Transmisja w sobotę w TVP Sport.

9.08.2020 (16:00), Głogówek
LKS Rolnik Głogówek vs GKS Górnik Łęczna 0:6 (0:3)
0:1 Nikola Karczewska 5′
0:2 Patrícia Hmírová 7′
0:3 Ewelina Kamczyk 19′ k
0:4 Ewa Duda 62′ sam
0:5  Nikola Karczewska 68′
0:6 Maja Osińska  70′

W 32. minucie Ilona Kujawska nie strzeliła karnego. (słupek)