SMS z premierowym zwycięstwem

W premierowym spotkaniu Ekstraligi, w sobotnie popołudnie (8.08) SMS Łódź pokonał u siebie krakowskiej Jagiellonki 2:0.

Od początku lepiej dysponowane były piłkarski gospodyń. Dobre okazje miały Filipczak i Kurzawa, lecz czujna w ramce gospodyń była Karolina Klabis. Jagiellonki nie były dłużne i miały swoje okazje. Najgroźniejszą pod koniec pierwszej połowy miała debiutująca w krakowskich barwach Katarzyna Daleszczyk. Do przerwy jednak nie padł żaden gol.

Po przerwie już gospodynie były skuteczne i dwukrotnie znalazły patent na Klabis. Najpierw w 48. minucie po podaniu Achhcińskiej, wynik otworzyła Rędzia. Pięć minut późnej świetnym strzałem z dystansu wynik ustaliła Dominika Gąsieniec. Piłkarki gości szukały, choć kontaktowej bramki. Najdogodniejszą okazję, ku temu miała Natalia Sitarz, lecz na posterunku była Sowalska.

Za tydzień w sobotę SMS zagra we Wrocławiu ze Śląskiem, a AZS UJ Kraków zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

8.08.2020 (13:30), Łódź
TME GROT SMS Łódź vs AZS UJ Kraków 2:0 (0:0)
1:0 Anna Rędzia 48′
2:0 Dominika Gąsieniec 53′

sędzia : Michalina Diakow
asystentki : Aleksandra Ulanowska, Kinga Kwitowska

• Adrianna Achcińska (SMS) (55%, 28 Votes)
  • Paulina Filipczak (SMS) (24%, 12 Votes)