Po barażach znamy nowych pierwszoligowców !

 Zakończyły się spotkania barażowe o awans do nowej Pierwszej Ligi. Zgodnie z przewidywaniami barażowe spotkania wygrały UKS 3 Staszkówka Jelna oraz Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew.

W pierwszym spotkaniu w Bielsku-Białej pomiędzy Staszkówką a Bielawianką było naprawdę ciekawie. Od pierwszych minut, naciskał zespół z sądeczyzny i stanowczo przeważał i szybko po dwóch golach Pauliny Tomasiak i jednym Julii Leśniak wyszedł na prowadzenie 3:0. Bielawianka miała chwilę przebłysków w drugiej połowie, trafiła nawet dwa razy za sprawą Zagajewskiej i Tylak. Na więcej brakło sił i Staszkówka obroniła awans.

W drugim spotkaniu w Brodnicy już nie było tak wielkich emocji. Pogoń Tczew prowadziła grę i skrupulatnie punktowała AZS UW. Do dwóch golach Magdaleny Sobal oraz po jednym Magdaleny Górskiej, Joanny Ścisłowskiej i Julii Jędrzejewskiej Pogoń wygrała 5:1. Warszawski zespół stać było tylko na honorową bramkę Julity Sterbickiej.

Wygrani dwumeczów zagrają w nowym sezonie w Pierwszej Lidze. Bielawianka Bielawa zagra natomiast w grupie południowej drugiej ligi, a AZS UW Warszawa w grupie północnej drugiej ligi.

Bielsko-Biała, 27.06.2020
UKS 3 Staszkówka Jelna vs UKS Bielawianka Bielawa 3:2
1:0 Julia Leśniak 12’
2:0 Paulina Tomasiak 26’
3:0 Paulina Tomasiak 41’
3:1 Natalia Zagajewska 71’
3:2 Karolina Tylak 75’

Brodnica, 27.06.2020
Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew vs AZS KU Uniwersytetu Warszawskiego 5:1 
1:0 Magdalena Sobal 5’
2:0 Magdalena Sobal 45+1’k
3:0 Magdalena Górska 50’
4:0 Joanna Ścisłowska 86′
4:1 Julita Sterbicka 89’
5:1 Julia Jędrzejewska 90’

One Reply to “Po barażach znamy nowych pierwszoligowców !”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.