Po barażach znamy nowych pierwszoligowców !
I liga I liga II liga II liga Polska

Zakończyły się spotkania barażowe o awans do nowej Pierwszej Ligi. Zgodnie z przewidywaniami barażowe spotkania wygrały UKS 3 Staszkówka Jelna oraz Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew.

W pierwszym spotkaniu w Bielsku-Białej pomiędzy Staszkówką a Bielawianką było naprawdę ciekawie. Od pierwszych minut, naciskał zespół z sądeczyzny i stanowczo przeważał i szybko po dwóch golach Pauliny Tomasiak i jednym Julii Leśniak wyszedł na prowadzenie 3:0. Bielawianka miała chwilę przebłysków w drugiej połowie, trafiła nawet dwa razy za sprawą Zagajewskiej i Tylak. Na więcej brakło sił i Staszkówka obroniła awans.

W drugim spotkaniu w Brodnicy już nie było tak wielkich emocji. Pogoń Tczew prowadziła grę i skrupulatnie punktowała AZS UW. Do dwóch golach Magdaleny Sobal oraz po jednym Magdaleny Górskiej, Joanny Ścisłowskiej i Julii Jędrzejewskiej Pogoń wygrała 5:1. Warszawski zespół stać było tylko na honorową bramkę Julity Sterbickiej.

Wygrani dwumeczów zagrają w nowym sezonie w Pierwszej Lidze. Bielawianka Bielawa zagra natomiast w grupie południowej drugiej ligi, a AZS UW Warszawa w grupie północnej drugiej ligi.