28 września 2022

Koniec sezonu. Po dwunastu niepełnych kolejkach i dwóch nierozegranych spotkaniach kończy się sezon Ekstraligi. Pomimo tego, że piłka nożna facetów i żużel już nie długo zagra z kibicami, zaraz uroczyści Bożego Ciała i na procesje znów wyjdą tłumy, galeriach handlowych tłumy – w kobiecym futbolu się nie da. Dlaczego? Bo nie i już. Najpierw dwa miesiące ociągano się z decyzją na temat powrotu rozgrywek, a teraz wszystko zrzucono na karb braku czasu i kończących się rozgrywek. Ligi miały się zakończyć po ostatniej pełnej kolejce… ale nie, bo odezwał się UJ i trzeba było ich ukarać. Nikt nie poszedł po rozum do głowy i nie przyznał dziewczynom z Krakowa brązu, nawet bez nagrody pieniężnej. Ukarani zostali też KKP Rem Marco Bydgoszcz i Rolnik B.Głogówek, bo bez racji bytu zostali zdegradowani. Bo tak.. i koniec. Nie zrobiono tego w trzeciej, czwartej, nie zrobiono tego w A i B klasie… Panie zostały ukarane. Koszty wszystkie poniosły kluby.
Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu został Górnik Łęczna, który tym samym dołączył do zaszczytnego grona wielkich w polskiej kobiecej piłce. Wcześniej zrobiły to mi. Czarne Sosnowiec, AZS Wrocław, Unia Racibórz i Medyk Konin.
Ten ostatni został teraz wicemistrzem Polski, pomimo gorszego bilansu bramkowego od Czarnych Sosnowiec. Tutaj zadecydowało JEDNO bezpośrednie spotkanie. W imię tego PZPN nie przyznał srebra Czarnym… a nagrodę finansową taką samą jak za wicemistrzostwo (czyli 100 tysięcy).
Królową strzelczyń została z dwudziestoma dwoma golami Ewelina Kamczyk z Górnika Łęczna.
Do ligi awansują TS ROW Rybnik i Akademia Piłkarska LG Gdańsk, lecz pod warunkiem spełnienia wymogów licencyjnych.

Jest decyzja ! KOMUNIKAT KOMISJI DS.NAGŁYCH PZPN


MISTRZ POLSKI :
GKS Górnik Łęczna
KRÓLOWA STRZELCZYŃ :
Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) – 22 gole.
SPADEK DO 1 LIGI :
KKP Rem Marco Bydgoszcz, Rolnik B.Głogówek

AWANS DO EKSTRALIGI :
TS ROW Rybnik i Akademia Piłkarska LG Gdańsk


KLASYFIKACJA KOŃCOWA EKSTRALIGI

 1. Górnik Łęczna
 2. Medyk Konin
 3. Czarni Sosnowiec
 4. AZS UJ Kraków
 5. TME GROT SMS Łódź
 6. GieKSa Katowice
 7. AZS PWSZ Wałbrzych
 8. MKS Olimpia Szczecin
 9. AZS (Śląsk) Wrocław
 10. Mitech Żywiec
 11. KKP Rem Marco Bydgoszcz
 12. Rolnik B. Głogówek

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bogdan
2 lat temu

A co powie PZPN w sprawa Puchar Polski kobiet tez nie nie będzie grac jak to jest ze ekstraklasa kobieca nie ma prawa grac a ekstraklasa mężczyźni ma prawo grac i tak wygląda PZPN myśli o piłka nożna kobiet ze nie jest bardzo ważna bo rozgrzewki piłkarskie kobiet nie ma sensu bo nie ma pieniądz dla PZPN jak jest w rozgrzewki piłkarskie mężczyźni . Ale liga niemiecka kobiet gra oraz puchar Niemiecka kobiet gra ale tam tez jest korona wirus nie boje się a PZPN boje się . Ale piłka jest jedna a nie jak robi PZPN jest dwa piłka nożna . Taki PZPN już był w latach 90 .

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: