Przełamanie Mitechu (foto)

W piątej kolejce doszło do przełomu. Pierwsze punkty w sezonie zainkasował Mitech Żywiec, który pokonał Rolnika w Głogówku 1:3.

Rywalizacja pomiędzy dwoma zespołami od początku była bardzo zacięta. Wynik został otwarty w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Smidovej piłkę w siatce Rolnika umieściła Ewelina Prokop. Jeszcze przed przerwą Mitech podwyższył za sprawą gola Alicji Bijak.

Po zmianie stron obudził się Rolnik. Poskutkowało to golem z rzutu karnego Aleksandry Misiak. W barwach gości wkradło się trochę nerwowości, lecz na krótko. W 59. minucie Mitech podwyższył wynik, za sprawą gola Petry Zdechovanovej. Mogło być wyżej, bo w 75. minucie karnego zmarnowała Partycja Rżany.


5. kolejka Ekstraligi
08.09.2019, Głogówek
Rolnik Głogówek vs Mitech Żywiec 1:3 (0:2)
Aleksandra Misiak 52’k – Ewelina Prokop 33′, Alicja Bijak 42′, Petra Zdechovanová 59′

MVP TKF : Alicja Bijak

ROLNIK : Wełna – Wojtas, Kiersztajn, Kościelniak, Duda, Pawłowska, Kujawska (35′ Wieczorek), Misiak (72′ Buchta), Sobkowicz (46′ Gogolin), Ejzel, Dubiel

MITECH : Siejka – Matyja, Rżany, Prokop, Zdechovanova, Smidova (60′ Wnuk), Chrzanowska (72′ Zeman), Warunek (60′ Łasicka), Wiśniewska (73′ Drąg), Stopka, Bijak (80′  Smaza)

 
 
 
fot.Rolnik Głogówek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.