Czarny koń turnieju kontra Mistrzynie Europy.

Azzure kontra Oranje Leeuwinnen.

Stawka meczu ogromna – awans do strefy medalowej MŚ oraz pewny bilet na Olimpiadę w Tokio.

Choć na papierze są faworytkami, to jednak niezwykle trudne zadanie staje dziś przed Mistrzyniami Europy. Holenderki bowiem muszą sprostać nie tylko oczekiwaniom pomarańczowej armii swoich kibiców, ale również do pewnego stopnia, szerszej widowni. Prezentując dziś skuteczny ale przy tym ładny dla oka futbol, być może uda im się zatrzeć nieco niesmak pozostały po – co by nie powiedzieć – szczęśliwie wygranym meczu z Japonią.   

Z drugiej strony staje zespół, który jak dotąd jest rewelacją francuskiego turnieju. Ekipę Włoch charakteryzuje przyzwoite przygotowanie motoryczne i dobra dyscyplina taktyczna, które w połączeniu z nieprzeciętnymi umiejętnościami paru piłkarek, przy ogromnym zresztą zaangażowaniu całej drużyny i jej woli walki – przynosło efekty w postaci skuteczności. Azzurre nie znalazły się w ćwierćfinale przypadkiem, a skoro już tu są to dlaczego miałyby się teraz zatrzymać?

Duży wpływ na grę w tym meczu będą na pewno miały warunki pogodowe. We Francji panują upały. Zapowiadana w Valenciennes temperatura ma sięgnąć 35 stopni C. Mocno zastanawiającą jest decyzja o wyznaczeniu godziny tego ćwierć-finału na 15:00, zwłaszcza gdy wszystkie inne spotkania tej rundy rozgrywane są w godzinach wieczornych.

 

Włochy – Holandia 

Valenciennes. Stade du Hainaut 15:00

>>transmisja<<

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.