Górnik Mistrzem Polski !

Stało się ! Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Medyka Konin 2:0 i obronił tym samym Mistrzostwo Polski.

To był niesamowity sezon, który zakończył się równie niesamowicie. Po trzech miesiącach odblokowała się Ewelina Kamczyk, zdobywając w tym spotkaniu dublet.

Mecz od początku był wyrównany. W 39. minucie na prowadzenie wyprowadziła pięknym strzałem na prowadzenie swój zespół Ewelina Kamczyk, po cudownym podaniu Emilii Zdunek. Medyk miał swoje okazje, lecz to Górniczki wiedziały, o co grają i był dziś pewniejsze.

Druga połowa pełna walki. Górnik jednak wytrzymał presję i był bardziej zdeterminowany od Górnika. Drugą żółtą kartkę dostała Julia Maskiewicz i Medyk musiał grać. Ewelina Kamczyk dziś jednak była klasą sama dla siebie i przypomniała, jaką jest klasową zawodniczką. W 77. minucie zdobyła drugą bramkę po świetnym indywidualnym popisie. Była to bramka na wagę obrony tytułu. Z trzydziestoma pięcioma golami została także królową strzelczyń.

Złote i srebrne medale wręczył prezes PZPN Zbigniew Boniek i przewodniczący KPK Zbigniew Bartnik.


27. kolejka Ekstraligi
08.06.2019, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs Medyk Konin 2:0 (1:0)
Ewelina Kamczyk 39′, 77′

czerwona kartka : Julia Maskiewicz (60′ Medyk, druga żółta kartka)

GÓRNIK: Kowalska – Dyguś, Grec, Górnicka, Jelencić, Balcerzak, Matysik, Grabowska (67′ Zawistowska), Grzywińska, Kamczyk (88′ Sikora), Zdunek

MEDYK: Busch – Lukas (90′ Lynch), Maskiewicz, Kaletka, Kopińska (90′ Piechocka), Chudzik, Gawrońska (66 Majda), Pakulska (84′ Chudy), Sałata, Gedgaudaite, Zając

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.