Górnik Mistrzem Polski !

Stało się ! Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Medyka Konin 2:0 i obronił tym samym Mistrzostwo Polski.

To był niesamowity sezon, który zakończył się równie niesamowicie. Po trzech miesiącach odblokowała się Ewelina Kamczyk, zdobywając w tym spotkaniu dublet.

Mecz od początku był wyrównany. W 39. minucie na prowadzenie wyprowadziła pięknym strzałem na prowadzenie swój zespół Ewelina Kamczyk, po cudownym podaniu Emilii Zdunek. Medyk miał swoje okazje, lecz to Górniczki wiedziały, o co grają i był dziś pewniejsze.

Druga połowa pełna walki. Górnik jednak wytrzymał presję i był bardziej zdeterminowany od Górnika. Drugą żółtą kartkę dostała Julia Maskiewicz i Medyk musiał grać. Ewelina Kamczyk dziś jednak była klasą sama dla siebie i przypomniała, jaką jest klasową zawodniczką. W 77. minucie zdobyła drugą bramkę po świetnym indywidualnym popisie. Była to bramka na wagę obrony tytułu. Z trzydziestoma pięcioma golami została także królową strzelczyń.

Złote i srebrne medale wręczył prezes PZPN Zbigniew Boniek i przewodniczący KPK Zbigniew Bartnik.