Górnik Mistrzem Polski !
Ekstraliga Polska

Górnik Mistrzem Polski !

Stało się ! Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Medyka Konin 2:0 i obronił tym samym Mistrzostwo Polski.

To był niesamowity sezon, który zakończył się równie niesamowicie. Po trzech miesiącach odblokowała się Ewelina Kamczyk, zdobywając w tym spotkaniu dublet.

Mecz od początku był wyrównany. W 39. minucie na prowadzenie wyprowadziła pięknym strzałem na prowadzenie swój zespół Ewelina Kamczyk, po cudownym podaniu Emilii Zdunek. Medyk miał swoje okazje, lecz to Górniczki wiedziały, o co grają i był dziś pewniejsze.

Druga połowa pełna walki. Górnik jednak wytrzymał presję i był bardziej zdeterminowany od Górnika. Drugą żółtą kartkę dostała Julia Maskiewicz i Medyk musiał grać. Ewelina Kamczyk dziś jednak była klasą sama dla siebie i przypomniała, jaką jest klasową zawodniczką. W 77. minucie zdobyła drugą bramkę po świetnym indywidualnym popisie. Była to bramka na wagę obrony tytułu. Z trzydziestoma pięcioma golami została także królową strzelczyń.

Złote i srebrne medale wręczył prezes PZPN Zbigniew Boniek i przewodniczący KPK Zbigniew Bartnik.


27. kolejka Ekstraligi
08.06.2019, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs Medyk Konin 2:0 (1:0)
Ewelina Kamczyk 39′, 77′

czerwona kartka : Julia Maskiewicz (60′ Medyk, druga żółta kartka)

GÓRNIK: Kowalska – Dyguś, Grec, Górnicka, Jelencić, Balcerzak, Matysik, Grabowska (67′ Zawistowska), Grzywińska, Kamczyk (88′ Sikora), Zdunek

MEDYK: Busch – Lukas (90′ Lynch), Maskiewicz, Kaletka, Kopińska (90′ Piechocka), Chudzik, Gawrońska (66 Majda), Pakulska (84′ Chudy), Sałata, Gedgaudaite, Zając

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: