Jeszcze w zielone gramy !

Jeszcze gramy o Mistrza ! Takich emocji nie było w Ekstralidze od początku jej istnienia ! Medyk Konin jeszcze dziś nie przypieczętował tytułu. Wszystko rozstrzygnie się punktualnie za tydzień na Lubelszczyźnie w hitowym spotkaniu Górnika z liderem tabeli.

Dziś jednak los miał serce po zielonej stronie. Podopieczne Romana Jaszczaka wygrały co prawda z UKS SMS-em Łódź 5:0, ale … było mało. Medyk do przerwy miał Mistrzostwo, gry Czarne remisowały z Górnikiem. W drugiej połowie jednak Górniczki przypomniały sobie chyba, o co grają i zdołały pokonać Czarne aż 4:1. Dublet ustrzeliła Dominika Grabowska, a po golu dołożyły Weronika Zawistowska i Emilia Zdunek. Honorową bramkę dla Czarnych zdobyła Marta Cichosz.

O Mistrzostwie zadecyduje spotkanie ostatniej kolejki pomiędzy Górnikiem i Medykiem. Podopiecznym Jaszczaka wystarczy remis … to jest jednak piłka. W bezpośrednie spotkaniu kalkulowanie będzie samobójstwem, oba zespoły zagrają o pełną pulę. Niech wygra piękno futbolu !