III Liga mazowiecka: Podsumowanie piątej kolejki
Grają z TKF III liga Polska Publicystyka

Piąta kolejka mazowieckiej III ligi przyniosła zmianę na pozycji lidera. Zajmujące do tej pory pierwsze miejsce piłkarki Ostrovii Ostrów Mazowiecka przegrały w Wyszkowie z Loczkami, a w meczu o fotel lidera Królewscy ulegli Gosirkom. Ta ostatnia drużyna z 12 punktami prowadzi w III lidze po pięciu kolejkach spotkań.

Piłkarki z Piaseczna na fotelu lidera! Wygrana w Płocku nie przyszła jednak łatwo. Do przerwy prowadziły bowiem zawodniczki Królewskich po celnym uderzeniu Angeliki Materek. Po zmianie stron do ataku ruszył zespół trenera Krzysztofa Dudka, który miał w składzie doświadczone piłkarki występujące w pierwszym zespole piasecznianek: Karolinę Kołomyjec, Zuzannę Ocios, Paulinę Sobczak, Żanetę Sobotę, Martę Żołnierską i Katarzynę Witkowską. Dzięki dwóm trafieniom tej ostatniej (zdobytym w ciągu pięciu minut), zespół gości triumfował w Płocku.
Siedem zawodniczek z ekstraligowej kadry w składzie – to musiało przynieść efekty w pojedynku z młodą drużyną z Płocka.
26 września, 11:00 Królewscy Płock – GOSiR II Piaseczno 1:2 (1:0)

Pojedynki ostrowsko-wyszkowskie są zawsze ciekawe. W ostatnią środę męska drużyna Bugu Wyszków podejmowała Ostrovię Ostrów Mazowiecka i padł bezbramkowy remis. W sobotę gol padł tylko jeden. Trzy punkty pozostały w Wyszkowie.
Zawodniczki z Ostrowi Mazowieckiej przyjechały do Wyszkowa jako liderki ligi. Swoją pozycję straciły w 7. minucie meczu, kiedy z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzyła Karolina Pokraśniewicz i pokonała Joannę Żak. Po wznowieniu gry obie drużyny grały nerwowo, a obie bramkarki miały mało okazji do wykazania swojej klasy.
Kiedy w 33. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla wyszkowianek wydawało się, że Loczki wreszcie będą mogły uspokoić grę. Niestety, piłka po bardzo ładnym uderzeniu Marioli Nadaj trafiła w słupek i wynik się nie zmienił.
Po przerwie więcej sytuacji miały wyszkowianki, ale Joanna Żak potwierdza opinię, że jest jedną z najlepszych bramkarek w III lidze. Dzięki niej Loczki nie mogły podwyższyć prowadzenia. Z drugiej strony boiska panowały stoperki wyszkowskiej drużyny. Karolina Pokraśniewicz i Adriana Wiśniewska rozbijały skutecznie ataki ostrowianek.
Wszystko to, połączone z padającym deszczem i zimnem, sprawiło, że więcej goli nie zobaczyliśmy. Ostrovia spadła na czwarte miejsce, a Loczki awansowały na trzecie.
26 września, 11:00 Loczki Wyszków – Ostrovia Ostrów Maz. 1:0 (1:0)

Wilga Garwolin wygrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem garwolinianki zagrały pierwszy raz na wyjeździe (mecz z Tygrysem Huta Mińska jest przełożony na 11 października). Na boisku w Siedlcach Wilga pewnie i łatwo wygrała 8:0.
Hattrickiem popisała się Emilia Jarzyna, która dzięki temu wyszła na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelczyń III ligi. Pozostałe bramki dla zespołu gości zdobyły Izabela Matysek (2) oraz Kamila Dróżdż, Kinga Zackiewicz oraz Małgorzata Nowak.
Garwolinianki już po 10 minutach meczu prowadziły 3:0, mimo to obie drużyny walczyły na boisku do końca. Pochwały należą się także pokonanym. Mimo słabych wyników pokazują, że ambicji im nie brak. Do przerwy jednak gospodynie prowadziły 6:0.
Pogoń zajmuje ostatnie miejsce mając na koncie zaledwie jednego gola.
26 września, 11:30 Pogoń Siedlce – Wilga Garwolin 0:8 (0:6)

Ząbkowianki wybrały się do Huty Mińskiej w dziesięcioosobowym składzie. I kiedy gospodynie w 15. minucie zdobyly gola obserwującym mecz kibicom wydawało się, że spotkanie zakończy się łatwym zwycięstwem Tygrysków. Jednak 10 minut później to ząbkowianki zdobyły wyrównujące trafienie po celnym strzale 13-letniej Marysi Wrzesińskiej. Tym wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.
M. Wrzesińska wypracowała także drugiego gola – w 48. minucie na 16 metrze została sfaulowana, a rzut wolny na bramkę zamieniła wracająca do gry po kontuzji Katarzyna Bilig.
Mimo sytuacji z obu stron wynik nie zmienił się już do końca meczu. Gratulacje należą się podopiecznym trenera Krzysztofa Goławskiego. Mimo gry w niepełnym składzie wywiozły z Huty Mińskiej trzy punkty.
26 września, 15:00 Tygrys Huta Mińska – Ząbkovia II Ząbki 1:2 (1:1)

Mecz, którego, niestety, najważniejszym wydarzeniem była… złamana noga piłkarki z Płońska, Anny Domżalskiej. Po faulu zawodniczki z Otwocka zawodniczka trafiła do szpitala.
Początek meczu należał do gości. Bardziej doświadczone zawodniczki DAF miały przewagę, jednak gola zdobyły dopiero w 40. minucie meczu.
Na drugą połowę obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane, choć może w kilku przypadkach nawet przemotywowane. Mecz zdominowały liczne faule. W 50. minucie gola zdobyły gospodynie, po ładnym uderzeniu Alicji Bartnickiej.
Obie drużyny nie odstawiały nogi, faul gonił faul. Po jednym z rzutów wolnych i zamieszaniu w polu karnym zespół gości znów wyszedł na prowadzenie.
Od czego jednak w zespole z Otwocka jest Weronika Szwarc? Po indywidualnej akcji zdobyła gola wyrównującego, a w samej końcówce meczu mogła nawet zdobyć zwycięską bramkę, ale tym razem zabrakło jej zimnej krwi.
Piłkarka DAF, Anna Domżalska trafiła do szpitala. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i na piłkarskie boiska.
26 września, 16:00 Start Otwock – DAF Płońsk 2:2 (0:1)

W pierwszej akcji meczu zawodniczki Mazovii, a konkretnie Klaudia Bartkiewicz zdobyła gola dla drużyny gości. I od tego momentu było wiadomo, że grodziszczanki otrząsnęły się po solidnym laniu, które dostały w ostatnią niedzielę (1:12 z Loczkami Wyszków). Parę minut później było już 2:0 dla przyjezdnych. Występująca z przodu drużyny z Nasielska Julita Sterbicka mogła także zdobyć gola, ale młodej zawodniczce zabrakło zimnej krwi.
Zespół gości rozkręcał się i to on zdobył kolejne bramki. Silny wiatr nie ułatwiał zadania bramkarce Żbika i musiała ona wyciągać piłkę z siatki jeszcze trzykrotnie.
Piłkarki Mazovii Grodzisk w następnej kolejce grają z Tygrsem Huta Mińska i będzie to dla nich spotkanie „o sześć punktów”. Żbik pozostaje bez punktu w III lidze.
27 września, 14:30 Żbik Nasielsk – Mazovia Grodzisk Maz. 0:5 (0:2)