Hit dla Czarnych !

Bez wątpienia hit kolejki nie zawiódł! Piłkarki Czarnych Sosnowiec osłabione brakiem reprezentacyjnej bramkarki Anny Szymańskiej i podrażnione porażką 0:5 z Medykiem, odniosły dziś przekonywające zwycięstwo.

Wszystko zaczęło się dość spokojnie. Gospodynie miały lekką przewagę, próbowały cały czas odsunąć dziewczyny z Wałbrzycha od własnej bramki. Po rzucie rożnym jednak się ta sztuka nie udała. Z boku dośrodkowała Miłek, tak celnie, że Dominika Dereń dostawiła tylko nogę i pokonała Małysę. Radość nie trwała jednak długo. Zaledwie sześć minut później kapitan Joanna Operskalska zatańczyła z piłkę w polu karnym Sapor i zdołała wyrównać.

Wałbrzych szukał okazji, by odzyskać prowadzenie. Miał rzuty rożne i okazje mi. Klaudii Miłek, lecz mnie przyniosło to skutku. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły. W 38. minucie na prowadzenie gospodynie wyprowadziła Hmirova, a dwie minuty później Fischerova w swoim stylu wykorzystała zamieszanie w polu karnym i trafiła na 3:1.

Po przerwie obudził się Wałbrzych. W 51. minucie po dośrodkowaniu lewą stroną swojego drugiego gola zdobyła Dominika Dereń. Zaledwie parę naście sekund później Dżesika Jaszek wykorzystała błąd Sapor i trafiła na 4:2. Oba zespoły nie odpuszczały i szukały kolejnych goli. Nic więcej jednak nie wpadło

• Martyna Małysa (Czarni) (68%, 50 Votes)
  • Dominika Dereń (AZS PWSZ) (28%, 21 Votes)