Japonia z Pucharem MŚ U-20!
Mundial Świat

FIFA U-20 Women’s World Cup 2018 France

Piłkarki Japonii zdobyły swój pierwszy Puchar MŚ w kategorii U-20. Young Nadeshiko pokonały w piątkowym finale zespół Hiszpanii, zapisując się tym samym w historii kobiecej piłki nożnej jako pierwsza drużyna, która zdobyła to trofeum w każdej kategorii wiekowej Mundialu (2011 WWC, 2014 U17 WWC, 2018 U20 WWC). W nadchodzącym tygodniu przygotujemy dla was szeroki materiał przedstawiający sukces Young Nadeshiko, jak również podsumujemy same MŚ U-20.

Japonia zdeklasowała wszystkie zespoły na tych mistrzostwach. Strategia oraz rozwiązania taktyczne przyjęte przez trenera Futoshi Ikedę w kolejnych meczach jego podopiecznych, nie tylko okazały się skuteczne i zaskakujące dla szeregu trenerów rywalek (m.in Pedro Lopez, Maren Mainert czy Mo Marley) ale wywiodły również w pole wielu postronnych obserwatorów – nie szczędząc zwłaszcza “zachodnich” komentatorów sportowych oraz ich gości w studiach telewizyjnych (m.in Emma Hayes, Julie Foudy).

Poniżej krótki filmik z dokonań Japonii na tych zawodach.

Niestety pomimo stale rosnącej jakości gry i ogromnego postępu sportowego wszystkich wystepujących na tym Mundialu drużyn, organizatorzy tych zawodów nie stanęli do końca na wysokości zadania. Tegoroczne MŚ U-20 we Francji “cieszyły się” najniższą frekwencją kibiców ze wszystkich dotyczczas rozegranych. Francuska federacja zdecydowanie postawiła tu na oszczędności organiuzując turniej na małych stadionach, których często nie udawało się nawet wypełnić. Zawody cechował również – wciąż nierówny poziom sędziowania.

Finał

Hiszpania 1 – 3 Japonia

(Candela 71′ – Miyazawa 38′, Takarada 57′, Nagano 65′)

mecz o 3 miejsce

W finale pocieszenia Anglia pokonała Francję po rzutach karnych. Patrząc na cały przebieg turnieju, piłkarki The Lionesses zasłużenie wywalczyły sobie brązowe medale. Gospodynie zaś kończą zawody bez sukcesu, tuż poza podium. Wyłączając formacje defensywne Les Bleuettes poważnie zawiodły oczekiwania swoich kibiców.

Francja 1 – 1 Anglia