Przegrana w meczu eliminacyjnym ze Szkotkami (2:3) oznacza dla nas kolejny brak awansu do wielkiej piłkarskiej imprezy. To czas bolesny, ale niech będzie czasem wciągania wniosków.
1. Przywiązanie do nazwisk. Każdy selekcjoner ma swoich ulubieńców i to jest zrozumiałe. Niech selekcjoner Stępiński stawia nawet na piłkarki z czwartej ligi ! Nikomu nic do tego … póki są wyniki. Po dwóch latach za sterami reprezentacji trener ich zwyczajnie nie ma. Kadra rozwija się małymi kroczkami, gdy świat ucieka nam wielkimi susami.
2. Przygotowanie fizyczne. Nasza kadra po (prawie) tygodniowym zgrupowaniu w Kielcach wyglądała gorzej niż przeciwniczki. Szkotki grały wyczerpujący mecz u siebie w piątek z Białorusią, tam musiały także gonić wynik. Nawet po locie do Polski wyglądały o niebo lepiej fizycznie, a w samej końcówce wyraźnie nas ‚zjadły’.
3. Szkocja zmieniała trenera podczas eliminacji gra topornie, ale wygrywa. Kerr objęła kadrę w gruzach i zbudowała ją po swojemu. One nie są żadnym gigantem, ale prawdopodobnie osiągną cel minimum – baraże. Powinny nawet powalczyć o prymat w grupie ze Szwajcarią. Podczas gdy nasza kadra kończy kolejne eliminacje z 2-3 wygranymi spotkaniami.
4. Miało się zmienić wszytko – nie zmieniło się nic. PZPN zaczął dla kobiecej piłki robić nieco więcej, lecz dostajemy dalej ten sam produkt trochę ładniej opakowany. Wszystko to podczas, gdy na świecie trwa rewolucja w kobiecym futbolu. Nakłady pracy, czasu, środków i profesjonalistów rosną w rzędach 300-500% ! Wszyscy, którzy podchodzą do tego poważnie – będą święcić triumfy.


12.06.2018, Kielce
Polska vs Szkocja 2:3 (1:0)
Jaszek (6) Howard (66) sam. – Little (78) Ross (80), Evans (89)
POLSKA : Kiedrzynek – Sikora, Grad, Siwińska, Guściora, Wiankowska, Grabowska, Winczo, Daleszczyk (72′ Matysik), Kamczyk (57′ Tarczynska), Jaszek (57′ Matuschewski)
SZKOCJA : Alexander – Mitchell, Corsie (C), Beattie, Little, Weir, Evans, Howard, Murray (67′ Ross), Fiona Brown (75′ Arnot), Cuthbert.


Grupa 2

Drużyny P W R L fa ZA +/- Pkt
1 Szwajcaria Szwajcaria 6 6 0 0 20 3 17 18
2 Szkocja Szkocja 6 5 0 1 15 5 10 15
3 Polska Polska 6 2 1 3 12 11 1 7
4 Albania Albania 7 1 1 5 5 20 -15 4
5 Białoruś Białoruś 7 1 0 6 4 17 -13 3

Frajerstwo. Koniec marzeń .. na własne życzenie

Skrót spotkania Polska – Szkocja (2:3)

Pokaż znajomym:

2 thoughts on “Bolesne wnioski po Szkocji”

  1. Niestety tak jest jak powołania robi rada drużyny a nie trener bo jak inaczej nazwać powołanie pani Pożerskiej i Matuszewskiej jedna otyła druga troche starsza żeby na nich budować trzon kadry no i przereklamowana pani kapitan które nie pomaga swoimi interwencjiami w meczach.

  2. Fajne zakończenie sezonu gokardy, lans, jeszcze grilla brakowało, to prawda otyła, starsza i kontuzjowana zawodniczki w kadrze tylko jakie wnioski ktoś wyciągnie bo wydaje mi się ze nic się nie zmieni…pani starsza przyjechała polansowała się z koleżanką z bramki skasował kasę i jest fajnie a Matuszewska na kurację odchudzającą a nie do kadry.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.