Chojniczanka wkracza do kobiecego futbolu

Niezmiernie miło jest nam takie informacje ogłaszać. Dziś klubowa strona zespołu męskiej Nice 1 Ligi Chojniczanka Chojnice ogłosiła powstanie seniorskiej drużyny kobiet. Począwszy od sezonu 2018/19 będzie zgłoszona do rozgrywek ligowych. Swoje zmagania rozpocznie od najniższego szczebla rozgrywek, czyli pomorskiej III ligi.

Pierwszym trenerem drużyny będzie pomysłodawczyni Irmina Kaproń-Ollik. Kobieca piłka rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie, stąd my, jako Chojniczanka, chcemy dać wszystkim tym dziewczynom szansę na pokazanie swoich umiejętności w profesjonalnej lidze. Choć grę w rozgrywkach ligowych rozpoczniemy dopiero pod koniec sierpnia, to w najbliższych miesiącach ruszymy z treningami i z pewnością będziemy brać także udział w turniejach i meczach sparingowych – powiedziała dla Biura Prasowego Chojniczanki pierwsza trener nowego zespołu.

Sekcja kobiecej drużyny piłki nożnej Chojniczanki rozpocznie swoje treningi po nowym roku. Wszystkie zainteresowane klub zaprasza do kontaktu z panią Irminą pod numerem telefonu: 792 120 208.

Męska Chojniczanka jest po rundzie jesiennej liderem Nice 1 Ligi i jest faworytem do awansu do Lotto Ekstraklasy.

 

 

źródło :  Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.