Chojniczanka wkracza do kobiecego futbolu
III liga Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski Polska Publicystyka

Chojniczanka wkracza do kobiecego futbolu

Niezmiernie miło jest nam takie informacje ogłaszać. Dziś klubowa strona zespołu męskiej Nice 1 Ligi Chojniczanka Chojnice ogłosiła powstanie seniorskiej drużyny kobiet. Począwszy od sezonu 2018/19 będzie zgłoszona do rozgrywek ligowych. Swoje zmagania rozpocznie od najniższego szczebla rozgrywek, czyli pomorskiej III ligi.

Pierwszym trenerem drużyny będzie pomysłodawczyni Irmina Kaproń-Ollik. Kobieca piłka rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie, stąd my, jako Chojniczanka, chcemy dać wszystkim tym dziewczynom szansę na pokazanie swoich umiejętności w profesjonalnej lidze. Choć grę w rozgrywkach ligowych rozpoczniemy dopiero pod koniec sierpnia, to w najbliższych miesiącach ruszymy z treningami i z pewnością będziemy brać także udział w turniejach i meczach sparingowych – powiedziała dla Biura Prasowego Chojniczanki pierwsza trener nowego zespołu.

Sekcja kobiecej drużyny piłki nożnej Chojniczanki rozpocznie swoje treningi po nowym roku. Wszystkie zainteresowane klub zaprasza do kontaktu z panią Irminą pod numerem telefonu: 792 120 208.

Męska Chojniczanka jest po rundzie jesiennej liderem Nice 1 Ligi i jest faworytem do awansu do Lotto Ekstraklasy.

 

 

źródło :  Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!