AP Wisła Brzeźnica

 Akademia Piłkarska Wisła Brzeźnica została założona trzy lata temu w Brzeźnicy, niewielkiej podkrakowskiej miejscowości.

Aktualnie w Akademii szlifują swoje piłkarskie umiejętności cztery drużyny młodzieżowe chłopców oraz dwa zespoły dziewcząt. Pomimo krótkiego okresu działalności AP Wisła Brzeźnica może poszczycić się kilkoma sukcesami swoich drużyn w minionym sezonie, m.in.pierwszym miejscem w halowym turnieju o Puchar Miasta Krakowa w sezonie 2016/17, w kategorii Żaki oraz trzecie miejsce w kategorii Orlik. Turniej organizowany był przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Drużynie młodzików udało się w minionym sezonie awansować do I ligi małopolskiej.

Początki dziewczęcej piłki nożnej w Brzeźnicy sięgają zimy 2015 roku. Dzięki zaangażowaniu pomysłodawcy, panu Stanisławowi Sękiewiczowi, szybko udaje się zaangażować w ideę grupę dziewczyn, ich rodziców oraz lokalnych sponsorów. Bardzo szybko zaczynają się pierwsze sukcesy piłkarek na arenie małopolskiej. Dziewczyny trenujące pod okiem doświadczonego trenera Andrzeja Żądły, zdobywają Mistrzostwo Małopolski w piłce halowej oraz na murawie w 2016 roku. W turnieju „Mundialito” 2016 w Milówce okazują się bezkonkurencyjne i zajmują pierwsze miejsce. Świetnym wynikiem było również zajęcie drugiego miejsca w marcu 2016 we Wrocławiu w turnieju AZS & SMS CUP.

Prawdziwy sukces miał przynieść dopiero rok 2017. Dziewczyny dzięki swojemu zaangażowaniu oraz świetnej grze dostają się do Mistrzostw Polski Młodziczek, gdzie w turnieju finałowym w Łodzi zajmują piąte miejsce, nie ustępując w walce innym utytułowanym drużynom. Uczestnictwo w Mistrzostwach Polski dało dziewczynom kolejną motywację do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności. Postawa piłkarek, ich konsekwentny progres, zaprocentowały kilkoma powołaniami do reprezentacji Małopolski.

Obecnie piłkarki prowadzą przygotowania do rozgrywek w IV lidze. Sukcesy podopiecznych, pozwalają władzom Akademii z nadzieją patrzeć w przyszłość oraz są bodźcem dla działaczy do zapewniania im wszystkich niezbędnych narzędzi do realizacji ich sportowych sukcesów.

 

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.