AP Wisła Brzeźnica
III liga Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski Polska Publicystyka

AP Wisła Brzeźnica

 Akademia Piłkarska Wisła Brzeźnica została założona trzy lata temu w Brzeźnicy, niewielkiej podkrakowskiej miejscowości.

Aktualnie w Akademii szlifują swoje piłkarskie umiejętności cztery drużyny młodzieżowe chłopców oraz dwa zespoły dziewcząt. Pomimo krótkiego okresu działalności AP Wisła Brzeźnica może poszczycić się kilkoma sukcesami swoich drużyn w minionym sezonie, m.in.pierwszym miejscem w halowym turnieju o Puchar Miasta Krakowa w sezonie 2016/17, w kategorii Żaki oraz trzecie miejsce w kategorii Orlik. Turniej organizowany był przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Drużynie młodzików udało się w minionym sezonie awansować do I ligi małopolskiej.

Początki dziewczęcej piłki nożnej w Brzeźnicy sięgają zimy 2015 roku. Dzięki zaangażowaniu pomysłodawcy, panu Stanisławowi Sękiewiczowi, szybko udaje się zaangażować w ideę grupę dziewczyn, ich rodziców oraz lokalnych sponsorów. Bardzo szybko zaczynają się pierwsze sukcesy piłkarek na arenie małopolskiej. Dziewczyny trenujące pod okiem doświadczonego trenera Andrzeja Żądły, zdobywają Mistrzostwo Małopolski w piłce halowej oraz na murawie w 2016 roku. W turnieju „Mundialito” 2016 w Milówce okazują się bezkonkurencyjne i zajmują pierwsze miejsce. Świetnym wynikiem było również zajęcie drugiego miejsca w marcu 2016 we Wrocławiu w turnieju AZS & SMS CUP.

Prawdziwy sukces miał przynieść dopiero rok 2017. Dziewczyny dzięki swojemu zaangażowaniu oraz świetnej grze dostają się do Mistrzostw Polski Młodziczek, gdzie w turnieju finałowym w Łodzi zajmują piąte miejsce, nie ustępując w walce innym utytułowanym drużynom. Uczestnictwo w Mistrzostwach Polski dało dziewczynom kolejną motywację do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności. Postawa piłkarek, ich konsekwentny progres, zaprocentowały kilkoma powołaniami do reprezentacji Małopolski.

Obecnie piłkarki prowadzą przygotowania do rozgrywek w IV lidze. Sukcesy podopiecznych, pozwalają władzom Akademii z nadzieją patrzeć w przyszłość oraz są bodźcem dla działaczy do zapewniania im wszystkich niezbędnych narzędzi do realizacji ich sportowych sukcesów.

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!