Gorący mecz w Sosnowcu

Czarne rozpoczęły sezon wielkich nadziei, jakich dawno nie było w klubie. Duże wzmocnienia stawiają je w roli faworytów Ekstraligi. Na początek przyszło się im w sobotę mierzyć się z osłabionym AZS-em Wrocław. Nadspodziewanie ambitnie spisywały się podopieczne Dawida Gomoli, grając dość ładną i otwartą piłkę. Przyniosło to skutek w 20 minucie, kiedy to Anita Turkiewicz wyprowadziła gości na prowadzenie. To Czarne prowadził grę, raz po raz sprawdzając bardzo dobrą dyspozycję Anny Bocian. Nie przyniosło to skutku w pierwszej połowie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. W 53 minucie Hmirva wykorzystała rzut karny. Czarne raz po raz pomimo upału uparcie ostrzeliwały wrocławską bramkę. Od 72 minuty oba zespoły po czerwonych kartkach grały w dziesiątkę (Liskova i Wróblewska). Dopiero w 81 minucie cudownym strzałem Patricia Hmirova umieściła piłkę w okienku bramki Anny Bocian. Cztery minuty później poprawiła wynik spotkania na 3:1 Lucia Suskova. Tuż po zejściu z boiska w wyniku zmiany zemdlała wycieńczona Marta Cichosz. Na szczęście to nic groźnego. Napastniczka Czarnych w wyniku upału i dużego wysiłku na boisku po prostu się odwodniła. Jeszcze pod koniec spotkania drugą żółtą zobaczyła Joanna Olszewska i musiała opuścić murawę.

Już za tydzień Czarne pojadą do Wałbrzycha, a Wrocław u siebie zagra z Unifreeze.