Podsumowanie 21. kolejki Ekstraligi
Ekstraliga Grają z TKF Polska

Pełna niespodzianek kolejka. Pierwszy kwietnia przyniósł nam kolejkę cudów lub jak kto woli przełamań. Przegrywa SMS z Piasecznem, Czarne przegrywają z Mitechem, a Sztorm rzutem na taśmę wygrywa z Białą. Tym samym w naszej wiosennej tabeli na dnie są Jagiellonki, które na wiosnę zdobyły tylko dwa punkty.

Teraz czas na przerwę na reprezentację. Ekstraligowe piłkarki wrócą na murawę tuż przed Wielkanocą 13 kwietnia.

Piłkarka 20. kolejki Ekstraligi

• Anna Ciupińska (GOSIRKi Piaseczno) (37%, 180 Votes)
  • Martyna Zańko (Sztorm AWFIS Gdańsk) (28%, 139 Votes)
  • Katarzyna Daleszczyk (Medyk Konin) (11%, 52 Votes)
  • Lucia Suskova (Mitech Żywiec) (10%, 49 Votes)
  • Sabina Ratajczak (AZS PWSZ Wałbrzych) (8%, 38 Votes)
  • Anna Sznyrowska (Górnik Łęczna) (7%, 32 Votes)

Total Voters: 490

AZS UJ Kraków vs AZS PWSZ Wałbrzych 0:2

0:1 Karolina Gradecka 11′
0:2 Aleksandra Jaworek 75′

MVP TKF: Sabina Ratajczak

Z konieczności wyjątkowo Jagiellonki jako gospodynie podejmowały dziewczyny z Wałbrzycha w podkrakowskich Michałowicach. Pogoda dopisała, słońce przyjemnie grzało, choć dla dziewczyn to czynnik sprzyjający większemu zmęczeniu. Spotkanie rozpoczęło się od frontalnego ataku zespołu gości, przez pierwsze minuty, jak to się potoczne mówi to one ‚siedziały’ na połowie zespołu z Krakowa. Przyniosło tu skutek. Sędzia zagwazdała rzut wolny z 30 metrów, Dominika Dereń strzelała, Karolina Klabis zdołała wybić piłkę przed siebie. Dopadła ją Karolina Gradecka, która takich okazji nie marnuje. Po jeszcze paru mało skutecznych atakach do głosu doszły gospodynie. Gra się wyrównała, swoje okazje miała Ferfecka, Sitarz czy Zapała. Wałbrzych się ładnie bronił, lecz wszystko miał pod kontrolą. Jak to u nas bywa, nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich, około trzydziestej minuty na dwudziestym metrze padła Natalia Sitarz, lecz obyło się bez reakcji sędzi. Jak było? Zobaczymy na powtórkach.

Krótka piłka z … Kamilem Jasińskim (AZS PWSZ Wałbrzych)

Ciekawa druga połowa, jeszcze bardziej wyrównana. Obie ekipy ze swoim okazjami, lecz goście z delikatną optyczną przewagą. Spokojną grę w środku pola przełamały przyjezdne. Oliwia Maciukiewicz wyrwała się Jagiellonkom, dając sygnał do ataku skrzydłem. Po dośrodkowaniu Any Jelencic w pole karne Klabis, piłkę do siatki wpakowała Ola Jaworek. Znów nie obyło się bez kontrowersji. Gospodynie w czasie kluczowego podania sygnalizowały zagranie ręką przeciwniczek. Wałbrzych dominował szybkością. Jagiellonki pod koniec spotkania straciły impet i chyba ochotę do atakowania. Trochę gubiły się gdzieś w srodku pola lub na połowie Wałbrzycha. Słońce zrobiło swoje.. kibice nawet, gra momentami ciekawa, sędziowanie…

UJ: Karolina Klabis – Małgorzata Barosiewicz, Magalena Knysak, Magalena Konopka, Natalia Malota, Kinga Wilk (80′ Agnieszka Bryzek), Ewelina Bolko (55′ Weronika Wójcik), Karolina Dul, Anna Zapała (63′ Magdalena Gozdecka), Natalia Sitarz, Kamila Ferfecka (46′ Justyna Maziarz)

PWSZ: Daria Antończyk – Weronika Aszkiełowicz, Karolina Gradecka, Małgorzata Mesjasz, Ana Jelencić, Sabina Ratajczak, Dominika Dereń (86′ Olena Klepatska), Emilia Bezdziecka, Aleksandra Jaworek (88′ Karolina Jędras), Oliwia Maciukiewicz (77′ Julia Kowalczyk), Klaudia Miłek (90′ Angelika Smagur)

Krótka piłka z … Krzysztofem Krokiem (AZS UJ Kraków)

Mitech Żywiec vs Czarni Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Julia Wycisk – sam 38′
2:0 Katarzyna Wnuk 65′

MVP TKF: Lucia Suskova

Nietypowo, bo na stadionie przy ul. Tetmajera w Żywcu rozpoczęły rywalizację zawodniczki MItechu i Czarnych (nominalnie, Mitech rozgrywa mecze w Radziechowach). Pierwszą groźną akcję sosnowiczanki przeprowadziły w 4. Minucie. 20 metrowy rajd Julii Wycisk zakończył się niecelnym strzałem. Kolejną świetną okazję minutę później zmarnowała Petra Zdechovanova. Początkowe 15 minut to bezradność zawodniczek z Żywca. Na ich szczęście zawodniczki z Zagłębia nie potrafiły tego wykorzystać i uśpiło czujność – Mitech zaczął konstruować akcje, które z czasem stawały się coraz groźniejsze. W 35. Minucie wyborną okazję zmarnowała Zdechovanova – tym razem z metra do pustej bramki. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło: „niewykorzystane okazje szybko się mszczą”. Tak było i w tym wypadku – 38. minuta: dokładne podanie Lucii Suskovej do Patrycji Wiśniewskiej, szarża lewą stroną, dośrodkowanie i… piłkę przecina Julia Wycisk… wprost do własnej bramki. Do przerwy 1:0. Na druga połowę zespoły wyszły bardzo zmotywowane, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi nad rywalem. W 66 minucie stratę Czarnych wykorzystała ponowie Lucia Suskova, wystawiła piłkę doświadczonej Katarzynie Wnuk, a ta z łatwością umieściła piłkę w bramce, wcześniej mijając bramkarkę przyjezdnych. Od tej pory nastała dominacja Mitechu – ich akcje co chwilę zagrażały bramce Weroniki Klimek, ale wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Wygrana z takim przeciwnikiem na pewno doda skrzydeł i kto wie – może żywczanki włączą się jeszcze w grę o pierwsza szóstkę po sezonie zasadniczym, szczególnie, że od meczu z Koniem, widać poprawę w ich poczynaniach.

Krótka piłka z… Agatą Droździk (Mitech Żywiec)

MITECH: Aleksandra Komosa – Anna Zegan (82′ Agnieszka Spandel), Ewelina Prokop, Angelika Gębka, Patrycja Rżany, Magdalena Chrzanowska (75′ Patrycja Biegun), Agata Droździk, Katarzyna Wnuk (90′ Marlena Cholewka), Lucia Suskova, Patrycja Wiśniewska, Maja Stopka (63′ Aleksandra Nieciąg)

CZARNI: Weronika Klimek – Julia Wycisk, Petra Zdechovanova, Joannna Operskalska, Andrea Horvathova, Magdalena Dragunowicz (62′ Karolina Wieczorek), Paulina Zawiślak, Patrycja Matla, Kamila Tkaczyk, Anna Maria Smidova (52′ Oliwia Cichy), Stanislava Liskova

MVP TKF: Katarzyna Daleszczyk

Duża nieskuteczność nie przeszkodziła Medykowi Konin wygrać w sobotę z Olimpią Szczecin. Licznik bramek ostatecznie zatrzymał się na pięciu.

Medyk: Anna Szymańska (82′ Monika Sowalska) – Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek, Dagmara Grad, Aleksandra Sikora, Sandra Sałata (71′ Anastazja Szuppo), Anastazja Karlanowa (46′ Agata Guściora), Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostova, Anna Gawrońska.

Olimpia: Beata Niesterowicz – Joanna Preś, Patrycja Michalczyk, Dominika Łuczak (46′ Magdalena Lachman), Natalia Niewolna, Magdalena Szwed, Anita Janik, Matilda Victoria Bohm (79′ Aleksandra Sudyk), Roksana Ratajczyk, Weronika Szymaszek (79′ Aleksandra Witczak), Martyna Brodzik (46′ Marta Fil).

GOSiRKi Piaseczno vs UKS SMS Łódź 2:1 (2:0)

0:1 Linda Dudek 13′
1:1 Wioletta Tkaczyk 36′
2:1 Anna Ciupińska 65′

MVP TKF: Anna Ciupińska

Tak i to jest prawda! Obudziło się Piaseczno. Wygrało w sobotę z piątym SMSem Łódź 2:1. Ozdobą spotkania była piękna bramka Ani Ciupińskiej. Dzięki pierwszemu na wiosnę kompletowi punktów oraz korzystnym wynikom udało się uciec na dziewiąte miejsce.

Gosirki: Edyta Kanclerz – Anna Ciupińska, Magdalena Dudek, Angelina Ignatjeva, Monika Kędzierska, Kinga Kołek (21′ Paulina Sobczak), Katarzyna Orzepowska (90′ Julia Mordel), Maja Rębiś, Magda Rosińska, Aleksandra Sosnowska, Wioletta Tkaczyk

SMS: Danuta Paturaj – Kinga Kurek (69′ Daria Kurzawa), Celina Chmal, Katarzyna Konat, Olha Zubchyk, Monika Walak (70′ Weronika Zasowska), Marzena Salamon (74′ Maja Osińska), Alona Kovtun, Nikola Karczewska (46′ Michalina Kowalska), Linda Dudek, Martyna Wiankowska

Sztorm AWFIS Gdańsk vs AZS PSW Biała Podlaska 1:0 (0:0)

1:0 Martyna Zańko 90′

MVP TKF: Martyna Zańko

Kolejny mecz bardzo ważny o układzie tabeli. Sztorm podejmował u siebie Białą Podlaską. Gdyby przegrał, szalenie trudno byłoby o utrzymanie. Spotkanie mocno na remis, taki wynik się długo zapowiadał. W końcówce spotkania Beatrice von Dardel posłała prostopadłe podanie do Martyny Zańko, ta świetnie wykorzystała ten prezent, posyłając piłkę w długi rok bramki Oli Brzeziny.

MVP TKF: Anna Sznyrowska

Górnik kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tak było też we Wrocławiu, pomimo wyrównanego spotkania już w pierwszej połowie wykorzystał swoje najdogodniejsze okazje. Po dwóch bramkach Anny Sznyrowskiej i jednej Eweliny Kamczyk schodził na przerwę z pewnym prowadzeniem 0:3. W drugie połowie już nie było dla nich tak wesoło. Gospodynie zaczęły gonić wynik, lecz zabrakło sił i szczęścia na więcej niż dwa gole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4.

Zobacz skrót spotkania od sportowywrocław.eu

AZS: Anna Bocian – Anita Turkiewicz, Karolina Ostrowska, Aleksandra Parka, Joanna Olszewska (46’Małgorzata Korda), Monika Koziarska (77’Katarzyna Sztuka), Joanna Wróblewska, Patrycja Falborska (46’Dorota Kwapisz), Sylwia Matysik, Maria Zbyrad, Dominika Grabowska

GKS: Anna Palińska – Alicja Dyguś (75’Jagoda Szewczuk), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Dominika Kwietniewska, Karolina Koch (46′ Wiktoria Marszewska),Gabriela Grzywińska (65′ Dżesika Jaszek), Agnieszka Jędrzejewicz (46′ Weronika Zawistowska), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska