Pierwsze zwycięstwo AP Orlen Gdańsk! Zacięta walka i triumf w meczu z Rekordem

AP Orlen Gdańsk w końcu przełamał się w Orlen Ekstralidze! W sobotę 14 września, w meczu 5. kolejki, podopieczne Tomasza Borkowskiego odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując Rekord Bielsko-Biała 2:1. Chociaż gdańszczanki przeważały w pierwszej połowie, rywalki z Bielska postawiły twarde warunki, co sprawiło, że wygrana wcale nie przyszła łatwo.

Kontrola w pierwszej połowie i szybkie prowadzenie

Zawodniczki AP Orlen od początku narzuciły swój styl gry, co szybko przyniosło efekt. Już w 13. minucie, po dobrze rozegranej akcji Jolanty Siwińskiej, wynik otworzyła Anna Furmaniak, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gdańszczanki przez większość pierwszej połowy kontrolowały przebieg spotkania, stwarzając sobie kolejne sytuacje.

Druga połowa: Odpowiedź Rekordu i nerwowa końcówka

Po przerwie jednak obraz gry się zmienił. Rekord Bielsko-Biała, prowadzony przez trenera Mateusza Żebrowskiego, podkręcił tempo i zaczął stwarzać coraz więcej problemów gospodyniom. W 51. minucie doszło do kluczowej sytuacji – Marta Michlewicz sfaulowała Darię Długokęcką w polu karnym, a sama poszkodowana skutecznie wykonała „jedenastkę”, doprowadzając do wyrównania.

Po tym golu gra się wyrównała, a gdańszczanki miały problemy z ponownym przełamaniem defensywy Rekordu. Dopiero w 84. minucie, po rzucie rożnym, Julia Maskiewicz zdobyła decydującą bramkę, dając tym samym AP Orlen Gdańsk upragnione pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Przełamanie i nadzieje na kolejne zwycięstwa

Dzięki tej wygranej AP Orlen Gdańsk przerwał niekorzystną passę i zdobył pierwsze trzy punkty w trwającym sezonie. Zespół, który przeszedł spore zmiany kadrowe przed startem rozgrywek, liczy, że to zwycięstwo będzie początkiem lepszej formy i ustabilizowania wyników w kolejnych meczach.

Drużyna z Gdańska zadomowiła się już w Orlen Ekstralidze, ale ich celem na ten sezon będzie walka o wyższe pozycje w tabeli.