26 września 2022

 Po raz pierwszy od dawna, drużyny z Mazowsza grają na wszystkich szczeblach rozgrywek centralnych: od Ekstraligi po drugą Ligę. Są olbrzymie nadzieje zawodniczek, działaczy oraz kibiców.

Jak im wyszedł start w nowym sezonie? Różnie.

 Swój mecz wygrała tylko Ząbkovia Ząbki, która zmierzyła się z wysoko ocenianym beniaminkiem, drużyną Checz Gdynia (dawny Marcus). Wygrana 3:0 to chyba najniższy wymiar, bo szans piłkarki z Ząbek miały znacznie więcej. Gole zdobyły Małgorzata Lewińska, Pola Jakubowska i Amelia Skowrońska. 

 

 Hydrotruck Radom, który wrócił do Ekstraligi, nie sprostał Czarnym Antrans Sosnowiec. Ale bądźmy szczerzy … mało kto obstawiał sukces beniaminka w starciu z czołową ekipą naszego kraju. Wygrać pierwszą ligę, a zaistnieć w Ekstralidze, to dwie różne sprawy. Piłkarki z Radomia czeka ciężkie zadanie.

 W drugiej lidze wszystkie cztery mazowieckie ekipy zaliczyły porażki.  

 Najbliżej sukcesu były Loczki Wyszków, które minimalnie przegrały 2:3  z WAP Włocławek. Gdyby nie kontuzja ich bramkarki sukces byłby pewien. MUKS Praga nie sprostała beniaminkowi PTC Pabianice 1:4. Chyba jeszcze nie zebrały się po wakacjach, bo na mecz pojechały w jedenaście. KU AZS Uniwersytet Warszawski grały z drużyną Nowy Świt Górzno (dawniej Unifreeze Górzno). Kwadrans miały niezły, ale to zbyt mało na sukces i w końcu uległy aż 1:5. KS Raszyn, pogrążony w kryzysie, wystawił młodą ekipę. Grały walecznie, ale równie młode rezerwy Medyka Konin, to jednak wyższa półka.

Sezon dopiero wystartował i wszystko jeszcze przed nami. Mazowieckie ekipy czeka ciężkie zadanie. Ciężkie, ale wykonalne. Na niższych poziomach tzn III I IV Liga Mazowsze to potęga. Czy to przełoży się na wyniki w wyższych ligach? To dobre pytanie?

W której lidze zagra drużyna KKP Diamenty Warszawa?

 Gdyby ktoś wiedział to proszę o informacje. Bo póki co, sytuacja jak w czeskim kryminale …. nikt nic nie wie. Jest masa sprzecznych informacji. Na tę chwilę formalnie mamy Tarnovię w Pierwszej Lidze … choć tam już zespoły kobiece nie istnieją. Chyba sierpniowy urlop okazał się dla wielu ważniejszy. Kolejna kompromitacja.

 

Robert Kulinski

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: