[Syrenka w Korkach] : Czasem słońce, czasem deszcz …. czyli trudny ligowy start mazowieckich klubów
Ekstraliga I liga II liga Polska Publicystyka

[Syrenka w Korkach] : Czasem słońce, czasem deszcz …. czyli trudny ligowy start mazowieckich klubów

 Po raz pierwszy od dawna, drużyny z Mazowsza grają na wszystkich szczeblach rozgrywek centralnych: od Ekstraligi po drugą Ligę. Są olbrzymie nadzieje zawodniczek, działaczy oraz kibiców.

Jak im wyszedł start w nowym sezonie? Różnie.

 Swój mecz wygrała tylko Ząbkovia Ząbki, która zmierzyła się z wysoko ocenianym beniaminkiem, drużyną Checz Gdynia (dawny Marcus). Wygrana 3:0 to chyba najniższy wymiar, bo szans piłkarki z Ząbek miały znacznie więcej. Gole zdobyły Małgorzata Lewińska, Pola Jakubowska i Amelia Skowrońska. 

 

 Hydrotruck Radom, który wrócił do Ekstraligi, nie sprostał Czarnym Antrans Sosnowiec. Ale bądźmy szczerzy … mało kto obstawiał sukces beniaminka w starciu z czołową ekipą naszego kraju. Wygrać pierwszą ligę, a zaistnieć w Ekstralidze, to dwie różne sprawy. Piłkarki z Radomia czeka ciężkie zadanie.

 W drugiej lidze wszystkie cztery mazowieckie ekipy zaliczyły porażki.  

 Najbliżej sukcesu były Loczki Wyszków, które minimalnie przegrały 2:3  z WAP Włocławek. Gdyby nie kontuzja ich bramkarki sukces byłby pewien. MUKS Praga nie sprostała beniaminkowi PTC Pabianice 1:4. Chyba jeszcze nie zebrały się po wakacjach, bo na mecz pojechały w jedenaście. KU AZS Uniwersytet Warszawski grały z drużyną Nowy Świt Górzno (dawniej Unifreeze Górzno). Kwadrans miały niezły, ale to zbyt mało na sukces i w końcu uległy aż 1:5. KS Raszyn, pogrążony w kryzysie, wystawił młodą ekipę. Grały walecznie, ale równie młode rezerwy Medyka Konin, to jednak wyższa półka.

Sezon dopiero wystartował i wszystko jeszcze przed nami. Mazowieckie ekipy czeka ciężkie zadanie. Ciężkie, ale wykonalne. Na niższych poziomach tzn III I IV Liga Mazowsze to potęga. Czy to przełoży się na wyniki w wyższych ligach? To dobre pytanie?

W której lidze zagra drużyna KKP Diamenty Warszawa?

 Gdyby ktoś wiedział to proszę o informacje. Bo póki co, sytuacja jak w czeskim kryminale …. nikt nic nie wie. Jest masa sprzecznych informacji. Na tę chwilę formalnie mamy Tarnovię w Pierwszej Lidze … choć tam już zespoły kobiece nie istnieją. Chyba sierpniowy urlop okazał się dla wielu ważniejszy. Kolejna kompromitacja.

 

Robert Kulinski

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: