Werder Bremen – Turbine Poczdam 1:4
SC Freiburg – SGS Essen 1:2
FFC Frankfurt – Bayer Leverkusen 4:0
FF USV Jena – SC Sand 1:0

Kolejny sezon kobiecej Bundesligi za nami. Mistrzostwo obronił Bayern, drugie miejsce dla Wolfsburga a ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna z Frankfurtu. Z elitą pożegnały się Werder i Kolonia.

***************

Francja

W niedzielę w Grenoble rozegrano finał Pucharu Francji, który po raz piąty z rzędu a ósmy w swojej historii zdobył Olympiqe Lyon. W finale wygrał z Montpellier 2:1. Link z naszą relacją poniżej. Ostatnią kolejkę bieżącej kampanii zaplanowano na sobotę.

Santa Teresa – Barcelona 0:7

Do końca pozostały 4 kolejki i na szczycie na razie bez zmian. Na pierwszym miejscu Athletic, na drugim z punktem straty Barcelona a na trzecim Atletico, które do lidera traci siedem oczek.

Dania

Fortuna Hjorring – Velje 6:0
OB Odense – KoldingQ 2:3
Skovbakken – Brøndby 1:1

W tabeli prowadzi Fortuna Hjorring, która zgromadziła 36 oczek, na drugim miejscu znajduje się stołeczna drużyna Brøndby mająca o 2 punkty mniej.

Holandia

PSV – Hereenven 6:0
Telstar – PEC Zwolle 1:3
Twente – Ajax 1:0

Przed ostatnią kolejkę, która rozegrana zostanie już jutro o mistrzostwo walczą już tylko dwie ekipy Twente i Ajax Amsterdam (po 53 punkty, Twente lepszy bilans).

Norwegia

Lillestrom – Klepp 7:1
Trondheims Orn – Stabeak 1:1
Roa – Valarenga 1:1
Uraedd – Avaldsnes 0:4
Sandviken – Kolbotn 1:0

W lidze Kvinne Toppserien zostały rozegrane dopiero 7 kolejek. Prowadzi Lliestrom, drugie jest Avaldsnes.

Rosja

Ryazan – Kubanochka 5:0
CSKA Moskwa – Rossiyanka 0:2
Charantovo – Zvedza Perm 1:0

Po trzech kolejkach prowadzi FK Rossiyanka (komplet 3 zwycięstw)

Szkocja

Forfar – Strling 2:0
Hibernian – Spartans 4:0
Rangers – Glasgow City 0:3
Aberdeen – Celtic 0:1

Aberdeen – Forfar 0:2

Po rozegraniu 7 kolejek w tabeli, z kompletem zwycięstw prowadzi Glasgow City.

Linkoping – Umea 3:0

Czołówka po pięciu kolejkach dalej się nie zmienia. Prowadzą Linkoping i Rosengård

Włochy

Luserna – Südtirol 1:0
Mozzanica – Tavagnacco 4:1
Fiorentina – Res Roma 2:1
Zaccaria – Verona 4:7

W tabeli na kolejkę przed końcem prowadzi Brescia (52 punktów),  druga jest AFC Fiorentina (49), trzecia AGSM Verona (47)
Tu w sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań. Brescia podejmie Na wyjeździe Rivere di Romagna, by zdobyć mistrzostwo, nie oglądając się na innych potrzebuje zwycięstwa lub co najmniej remisu.
Bezpośrednią walkę o Ligę Mistrzyń rozegrają AFC Fiorentina i AGSM Verona. Klub z Florencji potrzebuje remisu.