Arsenal Londyn vs  Chelsea Londyn 1:0 (1:0)
Carter 18

Arsenal: Van Veenendaal – Scott, Stoney, Henning, Mitchell, Losada, Williams (74 Janssen), Nobbs, Carter, Smith (74 van de Donk), Oshoala (89 Williamson)

Chelsea: Lindahl – Blundell, Bright (79 England), Flaherty, Borges, Chapman, Spence (46 Fahey), Davison, Ji So-Yun, Carney (55 Aluko), Kirby

Po golu Carter w 18 minucie Arsenal zdobył Puchar Anglii. Był to emocjonujący mecz z okazjami dla jednej jak i dla drugiej drużyny. Wynik już w pierwszych sekundach próbowała otworzyć Carter ale jej lob z ponad 30 metrów zatrzymał się na górnej siatce bramki Chelsea. Zwycięskiego, jak się potem okazało, gola The Gunners zdobyły w 18 minucie. Casey Stoney przecuciła piłkę na lewą stronę do Carter, ta zeszła do środka i fantastycznym strzałem umieściła piłkę w prawym okienku bramki strzeżonej przez Linadhl. Filmowy gol.
Chelsea dążyła do wyrównania tyle że piłkarki The Blues były nieskuteczne. Chwilę po stracie gola mógł być remis ale Kirby w sytuacji sam na sam za długo zastanawiała się co zrobić a gdy już oddała strzał jej uderzenie nogami na rzut rożny wybiła Van Veenendaal. Prowadzenie dla ekipy z zachodniej części Londynu mogła podwyższyć Oshoala jednak w dogodnej sytuacji skiksowała.
W drugiej połowie w dobrej sytuacji ta sama piłkarka ponownie nie stanęła na wysokości zadania i na tablicy wyników nadal widniało 1:0 dla Arsenalu. Swój moment miała w tym spotkaniu zdobywczyni gola w poprzednim finale z Notts County, Ji ale jej półwolej minął spojenie słupka z poprzeczką. Podczas gdy Arsenal się bronił, The Blues miały jeszcze swoje okazje (strzały England oraz Kirby). Wynik jednak już się nie zmienił i trofeum po raz 14 w swojej historii zdobył Arsenal.
Spotkanie rozstało rozegrane na stadionie Wembley i oglądało je 32 912 widzów, co jest rekordem jeśli chodzi o widownię podczas FA Cup kobiet.