Lotos bez gwiazd gromi w Głogówku

Lotos do Głogówka na mecz z Rolnikiem przyjechał bez największych gwiazd. W Gdańsku zostały Priscilia Hagan i Aleksandra Rompa. Nie brakowało ich za bardzo, bo na Rolnika w zupełności to wystarczyło i Lotos wygrał 5:0, zdobywając bardzo ważny komplet punktów.

Drużyna przyjezdnych dominowała i jeszcze w pierwszej połowie udokumentowała to dwoma golami, które załatwił duet Szewczuk – Włodarczyk. Najpierw w szóstej minucie po dograniu Szewczuk wynik otworzyła Włodarczyk, a tuż przed przerwą role się zmieniły – podawała Włodarczyk, a strzeliła Szewczuk.

Po zmianie stron, pomimo starań Rolnika to Lotos dalej prowadził grę i poskutkowało to tylko kolejnymi golami. W sześćdziesiątej minucie dublet ustrzeliła Włodarczyk, wykorzystując dogranie Okoniewskiej. Dwadzieścia minut później, po zamieszaniu w polu karnym gospodyń na 0:4 trafiła Kinga Bużan. Wynik ustaliła w doliczonym czasie gry Marcelina Preuss, zdobywając swojego debiutanckiego gola w Ekstralidze.

Po porażce Rolnik już praktycznie musi liczyć na cud, by jeszcze myśleć o utrzymaniu. Tragiczna postawa w pierwszych trzech spotkaniach wiosny i aż dwadzieścia dwa gole stracone, mówi sama za siebie. Lotos praktycznie to utrzymanie już sobie zapewnił.

Następna kolejka dopiero za dwa tygodnie. Lotos zagra u siebie z Czarnymi Sosnowiec, a Rolnik zagra z Medykiem POLOmarket w Koninie.

0:1  Julia Włodarczyk 6′
0:2  Jagoda Szewczuk 44′
0:3  Julia Włodarczyk 60′
0:4  Kinga Bużan 81′
0:5  Marcelina Preuss 91′