Tony Gustavsson nowym selekcjonerem reprezentacji Szwecji
Świat

Tony Gustavsson nowym selekcjonerem reprezentacji Szwecji

Tony Gustavsson obejmie stanowisko selekcjonera szwedzkiej reprezentacji po odejściu Petera Gerhardssona. „Czuję się niesamowicie dumny i zaszczycony” – powiedział Gustavsson na stronie Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

Gustavsson, który wcześniej prowadził żeńską reprezentację Australii, podpisał kontrakt obowiązujący do Mistrzostw Europy w 2029 roku. Turniej ten Szwecja może współorganizować z Danią.

– Naprawdę cieszę się na to wyzwanie i na spotkanie z zespołem oraz kibicami. Dziękuję Kimowi Källströmowi i zarządowi za okazane zaufanie – dodał Gustavsson.

Nowy selekcjoner ma bogate doświadczenie międzynarodowe, m.in. jako asystent reprezentacji USA, z którą zdobył dwa złote medale mistrzostw świata i złoto olimpijskie. – Tony ma ogromną wiedzę taktyczną i doświadczenie w prowadzeniu drużyn narodowych – podkreślił Kim Källström, dyrektor sportowy szwedzkiej federacji.

Peter Gerhardsson ustąpi ze stanowiska po tegorocznych mistrzostwach Europy.

Maja Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!