Natalia Arroyo nową trenerką Aston Villi
FA WSL Świat

Natalia Arroyo nową trenerką Aston Villi

Aston Villa, ogłosiła mianowanie Natalíi Arroyo na stanowisko nowej trenerki. 38-letnia Hiszpanka, która opuściła Real Sociedad po zakończeniu sezonu 2023/24, podpisała trzyipółletni kontrakt, którego realizacja czeka na zatwierdzenie wizy.

Villa zdecydowała się na zmianę po zwolnieniu Roberta de Pauw w grudniu, a tymczasowo zespół prowadził Shaun Goater, który wyraził chęć objęcia roli na stałe. Arroyo zadebiutuje jako trenerka 2 lutego, w meczu WSL przeciwko Chelsea, wspierana przez dotychczasowy sztab szkoleniowy.

Prezydent ds. operacji piłkarskich Aston Villi, Monchi, powiedział, że Natalia zaimponowała swoją pasją do piłki nożnej i podejściem do treningu, dodając, że wierzy w jej zdolności do odniesienia sukcesu w klubie.

Podczas swojej pracy w Real Sociedad, Arroyo osiągnęła znaczące sukcesy, w tym kwalifikację do Ligi Mistrzyń oraz awans do finału Copa de la Reina.

Szef sekcji kobiecej piłki nożnej w Aston Villi, Lee Billiard, wyraził uznanie dla stylu gry i filozofii trenerki, podkreślając, że Natalia wyróżniała się podczas szczegółowego procesu rekrutacji.

Aston Villa, po starannych poszukiwaniach, wierzy, że Natalia Arroyo spełnia wszystkie wymagania i jest odpowiednią osobą, by poprowadzić drużynę w kolejnych etapach rozwoju.

Maja Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!