Gol i kontuzja Natalii Wróbel! Glasgow City deklasuje rywali i dogania liderów SWPL
Polki na Świecie Świat

Niedzielne popołudnie przyniosło spektakularne zwycięstwo Glasgow City, które rozgromiło Queen’s Park 8-0, zdoganiając liderki Scottish Women’s Premier League – Rangers i Hearts. Reprezentantka Polski, Natalia Wróbel, odegrała ważną rolę, zdobywając swoją trzecią bramkę na szkockich boiskach, ale jej występ zakończył się przedwcześnie przez kontuzję po zderzeniu z rywalką już w 18. minucie meczu.

Glasgow City świetnie wykorzystało fakt, że zarówno Rangers, jak i Celtic miały przerwę od ligowych zmagań z powodu swoich występów w Lidze Mistrzyń Kobiet. Podopieczne trenera Grant’a Scotta nie zmarnowały szansy, by zrównać się punktami z liderami.

Mecz rozpoczął się od świetnej akcji Natalii Wróbel, która po doskonałym podaniu Sofii Maatty otworzyła wynik spotkania. Polka z przytupem pokazała swoją wartość, zanim musiała opuścić boisko po niefortunnym starciu. Mimo jej absencji, Glasgow City nie zwolniło tempa.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wynik podwyższyła Lisa Forrest, a po przerwie na boisku dominacja City była bezdyskusyjna. Nicole Kozlova wykorzystała rzut karny, a wkrótce Maatta dorzuciła dwa szybkie trafienia, zwiększając przewagę. Na liście strzelców znalazła się także Aleigh Gambone, a Kozlova dołożyła jeszcze dwie bramki, kompletując hat-tricka.

W innych meczach Partick Thistle pewnie pokonało Motherwell 4-0, natomiast Aberdeen i Dundee United zremisowały 1-1 na północnym wschodzie.

Hearts, po piątkowym zwycięstwie 4-0 nad Hibernianem w derbowym meczu Edynburga, zrównali się punktami z Rangers, ale gorszy bilans bramkowy sprawił, że Glasgow City pozostaje na trzecim miejscu. Celtic, który ma rozegrany mecz mniej, traci dwa punkty do czołowej trójki.

Czy kontuzja Natalii Wróbel okaże się poważna? Jak potoczy się dalsza walka o mistrzostwo w SWPL? Na pewno czekają nas kolejne emocjonujące tygodnie na szkockich boiskach.