Zaprezentowano maskotę Mundialu na Dominikanie
#WU17 Polki na Świecie Reprezentacje Świat

Zaprezentowano maskotę Mundialu na Dominikanie

przedstawiamy TANÍ, oficjalną maskotkę Mistrzostw Świata FIFA U-17 Kobiet 2024, które po raz pierwszy odbędą się na Dominikanie.

Inspiracja i Symbolika

Imię maskotki, TANÍ, nawiązuje do rdzennego ludu Taino z karaibskiej wyspy. “Ana” w języku Taino oznacza “kwiat”, co podkreśla piękno i naturalny talent, symbolizując ducha rozwoju młodych piłkarek. Czcionka użyta w nazwie wzorowana jest na róży Bayahibe, narodowym kwiecie Republiki Dominikany, co dodatkowo podkreśla lokalną kulturę i naturalne piękno kraju.

Znaczenie Turnieju

Mistrzostwa Świata FIFA U-17 Kobiet 2024 będą ostatnimi w obecnym formacie z udziałem 16 drużyn. Od 2025 roku turniej będzie odbywał się corocznie i rozszerzy się do 24 drużyn, co otworzy nowe możliwości dla młodych talentów na całym świecie.

Miejsca Gospodarze

Maskotka TANÍ będzie obecna na meczach w dwóch miastach gospodarzy: stolicy Santo Domingo na stadionie Felixa Sancheza oraz w Santiago de los Caballeros na stadionie CFC.

Polska na Mundialu

Reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej z Japonią, Zambią i Brazylią. Pierwszymi rywalkami Polek będą Japonki, a kolejne mecze z Zambią i Brazylią zapowiadają się równie emocjonująco.

Zapraszamy do kibicowania naszym młodym piłkarkom i śledzenia ich zmagań na Mistrzostwach Świata FIFA U-17 Kobiet 2024. Bądźmy razem z nimi w tych ważnych chwilach!

JanekF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!