PZPN na wakacjach. Chaos w rozgrywkach na miesiąc przed sezonem
Ekstraliga I liga II liga Polska Publicystyka

PZPN na wakacjach. Chaos w rozgrywkach na miesiąc przed sezonem

Na miesiąc przed startem nowego sezonu, kobieca piłka nożna w Polsce znajduje się w stanie niepewności i chaosu. Włodarze Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) wykazują się rażącym brakiem odpowiedzialności, pozostawiając kluby i zawodniczki bez podstawowych informacji dotyczących nadchodzących rozgrywek.

Brak terminarza lig

Do tej pory PZPN nie opublikował terminarza żadnej z lig, co stawia kluby w trudnej sytuacji logistycznej. Bez konkretnego harmonogramu, planowanie treningów, meczów kontrolnych oraz przygotowań do sezonu staje się niemal niemożliwe. Kluby bazują na ramowym, niepotwierdzonym kalendarzu wysłanym w kwietniu, co sprawia, że ustalanie sparingów jest działaniem po omacku. Taka niepewność wpływa na zawodniczki, które nie mogą odpowiednio zaplanować swojego czasu i przygotowań.

Niepotwierdzone składy lig

Dodatkowym problemem jest brak potwierdzonych składów lig (co szczególnie będzie problemem w drugiej lidze). Kluby nie do końca wiedzą, z kim będą rywalizować w nadchodzącym sezonie, co utrudnia zarówno przygotowania taktyczne, jak i organizacyjne. Niepewność co do składów lig wpływa również na transfery i budowanie zespołów, które są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w nadchodzących rozgrywkach.

Niezdecydowany podział terytorialny w drugiej lidze

Sytuacja w drugiej lidze jest równie chaotyczna. Do tej pory nie ustalono podziału terytorialnego, co dodatkowo komplikuje przygotowania. Kluby nie wiedzą, jakie dystanse będą musiały pokonywać na mecze wyjazdowe, co ma bezpośredni wpływ na budżety i logistykę.

Konsekwencje dla klubów i zawodniczek

Takie zaniedbania ze strony PZPN mają poważne konsekwencje dla całego środowiska kobiecej piłki nożnej w Polsce. Brak klarownych informacji prowadzi do chaosu organizacyjnego, który wpływa na morale i przygotowanie zarówno zawodniczek, jak i sztabów szkoleniowych. Kluby mogą mieć trudności z planowaniem budżetów, co może odbić się na jakości treningów i warunkach, jakie są w stanie zaoferować swoim piłkarkom.

Apel do PZPN

Jako portal poświęcony kobiecej piłce nożnej, apelujemy do PZPN o jak najszybsze rozwiązanie tych problemów. Wymagamy profesjonalizmu i odpowiedzialności w podejściu do organizacji rozgrywek, które są fundamentem rozwoju sportu w Polsce. Kobieca piłka nożna zasługuje na takie samo traktowanie i szacunek jak męska piłka, a obecna sytuacja jest niedopuszczalna i szkodliwa dla wszystkich zaangażowanych.

Kobieca piłka nożna w Polsce ma ogromny potencjał, ale potrzebuje odpowiedniego wsparcia i organizacji ze strony władz. Mamy nadzieję, że PZPN podejmie niezbędne kroki, aby naprawić obecny stan rzeczy i zapewnić, że nadchodzący sezon będzie przebiegał bez dalszych problemów.

Dawid Gordecki

2 Comments

  • Yul 8 lipca 2024

    Trzeba zorganizować nowe wybory, bo dotychczasowe władze świętują po udanym występie na euro w Niemczech.

    • anna 8 lipca 2024

      Jakie wybory? Nic się w tej organizacji nie zmieni nigdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!