[UWCL]: Pogoń zagra u siebie
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

[UWCL]: Pogoń zagra u siebie

5 lipca, po losowaniu grup 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń w Nyonie, ogłoszono, że szczecińska Pogoń będzie gospodarzem grupy 7. Turniej odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, a szczegóły dotyczące organizacji i sprzedaży biletów pojawią się wkrótce.

Prezes Artur Dmowski wyraził zadowolenie z decyzji: „Do Nyonu pojechaliśmy z zamiarem bycia gospodarzem, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Uważamy, że nasza grupa jest wyrównana. Teraz czas na sztab szkoleniowy oraz naszą grupę analityków, by jak najlepiej przygotować drużynę do tego turnieju”.

Pogoń i grecki PAOK wyraziły zainteresowanie organizacją turnieju. Delegacja Pogoni w składzie Artur Dmowski i Jarosław Kibała przedstawiła kandydaturę klubu, która została jednogłośnie zaakceptowana.

Terminy i Skład Turnieju

Turniej odbędzie się między 4 a 7 września. 4 września rozegrane zostaną półfinały, a 7 września mecz o trzecie miejsce i finał. W półfinale Pogoń zmierzy się z Servette SCCF, a PAOK z F.C. Kiryat Gat. Zwycięzcy spotkają się w finale, walcząc o awans do drugiej rundy eliminacji.

Rywale Pogoni

  • Servette FCCF: dwukrotny mistrz Szwajcarii, ucze
  • PAOK Saloniki: dwukrotny mistrz Grecji
  • F.C Kiryat Gat: sześciokrotny triumfator Ligat Nashim

Szczecińscy kibice mogą czekać na emocjonujące mecze, które odbędą się na ich własnym stadionie.

JanekF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!