Olwia Woś przynosi się do Bazylei
Ligi Polki na Świecie Świat

Olwia Woś przynosi się do Bazylei

 FC Basel ogłosiło podpisanie dwuletniego kontraktu z reprezentantką Polski, Oliwią Woś, dotychczasową obrończynią FC Zurich. 24-letnia zawodniczka z polsko-niemieckim obywatelstwem związała się z Rotblau do lata 2026 roku.

Oliwia Woś zdobywała doświadczenie zarówno w Niemczech, jak i Stanach Zjednoczonych, co pozwoliło jej rozwijać swoje umiejętności na różnych poziomach rozgrywek. W barwach FC Zurich miała okazję rywalizować w Lidze Mistrzyń, co dodało jej cennego doświadczenia międzynarodowego. Dotychczas w reprezentacji Polski wystąpiła jedenastokrotnie.

FC Basel, trzecia siła ligi szwajcarskiej, ma ambitne plany na przyszłość, a transfer Oliwii Woś ma w tym pomóc. Nowa zawodniczka powinna odegrać kluczową rolę w obronie, wzmacniając zespół swoją solidną grą i doświadczeniem zdobytym na arenie międzynarodowej.

Jestem bardzo podekscytowana możliwością gry dla FC Basel i wierzę, że mogę wnieść wiele do zespołu. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy sukcesy zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej” – powiedziała Oliwia Woś po podpisaniu kontraktu.

FC Basel liczy na to, że Woś pomoże zespołowi w realizacji jego ambitnych celów. „Oliwia to zawodniczka o dużym potencjale i jesteśmy pewni, że jej umiejętności i doświadczenie będą dla nas ogromnym wzmocnieniem” – skomentował przedstawiciel klubu.

Transfer Oliwii Woś do FC Basel to kolejny krok w jej dynamicznie rozwijającej się karierze. Z pewnością będzie to również ważny etap dla FC Basel, które liczy na jej znaczący wkład w przyszłe sukcesy zespołu.

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!