Fran Kirby przechodzi do Brighton
FA WSL Ligi Świat

Fran Kirby przechodzi do Brighton

Brighton Hove & Albion z dumą ogłasza podpisanie kontraktu z reprezentantką Anglii, Fran Kirby. 31-letnia piłkarka dołącza do klubu na zasadzie darmowego transferu po zakończeniu umowy z Chelsea, mistrzynią Women’s Super League (WSL).

Nowy Rozdział dla Gwiazdy

Fran Kirby, uznawana za jedną z najlepszych angielskich piłkarek, zdobyła z Chelsea pięć kolejnych tytułów WSL. Przeprowadzka do Brighton pozwala jej pozostać blisko domu i kontynuować grę w WSL.

Wzmocnienie dla Brighton

Kirby, która była kluczową zawodniczką Anglii podczas zwycięskiego Euro 2022, jest jednym z najważniejszych transferów w historii Brighton. Zoe Johnson, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet i dziewcząt w Brighton, mówi:

„Fran przybywa jako jedna z najbardziej utytułowanych angielskich piłkarek, odgrywając integralną rolę w sukcesach Chelsea i reprezentacji Anglii. Jej doświadczenie będzie nieocenione zarówno na boisku, jak i poza nim.”

Ambicje Klubu

W zeszłym sezonie Brighton zajęło dziewiąte miejsce w WSL. Klub ma ambitne plany przebicia się do czołowej czwórki, a transfer Kirby jest krokiem w tym kierunku. W ostatnich latach Brighton przyciągnęło do siebie znane nazwiska, takie jak Pauline Bremer i Vicky Losada.

Kariera Pełna Sukcesów

W Chelsea Kirby strzeliła 63 gole w 114 meczach WSL, zdobywając osiem tytułów mistrzowskich. Pomimo licznych kontuzji, nadal jest kluczową zawodniczką reprezentacji Anglii pod wodzą Sariny Wiegman.

Fran Kirby wnosi do Brighton ogromne doświadczenie i pasję, a jej obecność w drużynie z pewnością pomoże klubowi osiągnąć nowe sukcesy w nadchodzącym sezonie.

JanekF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!