Lucy Bronze o krok od powrotu do Anglii
FA WSL Ligi Świat

Lucy Bronze o krok od powrotu do Anglii

 Chelsea jest bliska podpisania kontraktu z reprezentantką Anglii, Lucy Bronze, po wygaśnięciu jej umowy z Barceloną. Informację tę podała Emmy Sanders z BBC. Obrończyni ma podpisać dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

32-letnia Bronze, była zawodniczka Manchesteru City, dołączy do sztabu trenerskiego Chelsea, w którym znajduje się Camille Abily, jej była trenerka z Lyonu. W Barcelonie Bronze zdobyła europejskie tytuły i potrójną koronę w sezonie 2023-2024.

Nowa menadżerka Chelsea, Sonia Bompastor, uważa Bronze za kluczowy element drużyny. To pierwszy znaczący transfer pod jej kierownictwem.

Bronze, która zdobywała tytuły z Liverpoolem, Manchesterem City, Lyonem i Barceloną, odegrała kluczową rolę w zwycięstwie Anglii na Euro 2022 i dotarciu do finału Mistrzostw Świata w 2023 roku. Pomimo oferty przedłużenia kontraktu w Barcelonie, wybrała teraz  Chelsea.

Chelsea wierzy, że ten transfer wzmocni ich skład pełen talentów i zwycięzców. Lucy Bronze z radością powróci do Women’s Super League.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!