Kariera nabiera rozpędu. Grosicka w Turbine!
Frauen Bundesliga Polki na Świecie Świat

Kariera nabiera rozpędu. Grosicka w Turbine!

 Turbine Potsdam, po powrocie do Bundesligi, kontynuuje odbudowę swojej potęgi, sięgając po kolejną polską piłkarkę. Klub ogłosił właśnie transfer 24-letniej Kornelii Grosickiej, która przenosi się z SV Meppen.

Kornelia Grosicka rozpoczęła swoją karierę w polskiej Ekstralidze, grając w Olimpii Szczecin w latach 2016-2020. W 2020 roku przeniosła się do Czarnych Sosnowiec, gdzie zagrała w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyni sezonie 2020/21. Jej największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze było zdobycie Pucharu Polski w 2022 roku z Czarnymi.

Po sukcesach w Polsce, Grosicka przeniosła się do Niemiec, gdzie grała w SV Meppen. W zeszłym sezonie wystąpiła we wszystkich 26 meczach 2. Bundesligi Kobiet, strzelając 7 goli.

Nie mogę się doczekać nowych wyzwań w Turbine Potsdam. Jestem szczęśliwa, że tu jestem i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu w 1. Bundeslidze – powiedziała Kornelia o zmianie klubu dla klubowej strony internetowej.

Turbine Potsdam ma bogatą historię współpracy z polskimi zawodniczkami. Wcześniej w klubie grały między innymi Martyna Wiankowska, Jolanta Siwińska oraz Magdalena Szaj.

Transfer Grosickiej to kolejny krok w kierunku wzmocnienia składu i ambitnych planów Turbine Potsdam na nadchodzący sezon. Kibice z niecierpliwością czekają na jej występy w barwach nowego klubu.

JanekF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!