Kinga Szemik zasila West Ham!
FA WSL Ligi Polki na Świecie Świat

Kinga Szemik zasila West Ham!

 West Ham United ogłosił podpisanie trzyletniego kontraktu z Kingą Szemik. 27-latka dołącza po dwóch sezonach we francuskim Stade de Reims, stając się pierwszym letnim wzmocnieniem drużyny.

Szemik miała znakomity sezon 2023/24 we francuskiej lidze, zdobywając dziewięć czystych kont w 22 meczach. Rozpoczęła karierę w TS Mitech Żywiec, a potem grała w USA w University of Texas Rio Grande Valley Vaqueros. Następnie podpisała kontrakt z FC Nantes, a w 2022 roku przeniosła się do Reims.

Reprezentantka Polski, wystąpiła 17 razy w narodowych barwach. Była częścią drużyny, która w 2013 roku zdobyła Mistrzostwo Europy do lat 17.

“Jestem bardzo szczęśliwa, że podpisuję kontrakt z West Ham United. To jeden z największych klubów w Anglii. Myślę, że to najlepsze miejsce dla mnie, aby się rozwijać” – powiedziała Szemik dla klubowej strony internetowej.

Menedżerka drużyny West Hamu Rehanne Skinner, skomentowała: “Jestem zachwycona możliwością sprowadzenia Kingi do klubu. Ma prawdziwą motywację i ambicję oraz silną etykę pracy. Nie możemy się doczekać współpracy z nią.”

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!