Więcej drużyn w kobiecej Bundeslidze od sezonu 2025/2026
Frauen Bundesliga Ligi Świat

Więcej drużyn w kobiecej Bundeslidze od sezonu 2025/2026

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ogłosił, że od sezonu 2025/2026 liczba drużyn w kobiecej Bundeslidze wzrośnie z 12 do 14. Decyzję tę poparła większość przedstawicieli klubów.

Sezon 2024/2025 będzie sezonem kwalifikacyjnym, podczas którego z Bundesligi spadnie tylko jedna drużyna, a trzy najlepsze zespoły z II ligi awansują. Jeśli któryś z awansujących klubów zrezygnuje z gry w rozszerzonej lidze, spadek nie nastąpi.

Sabine Mammitzsch, wiceprezes DFB ds. piłki nożnej kobiet, podkreśliła, że “szersza rywalizacja i większa widoczność drużyn będą promować rozwój zawodniczek i wzmacniać lojalność kibiców.”

Jednak Ralf Kellermann z VfL Wolfsburg wyraził obawy dotyczące problemów z terminarzami międzynarodowych klubów oraz podziału dochodów z kontraktu telewizyjnego.

II liga pozostanie bez zmian, licząc 14 drużyn. Reforma Bundesligi jest kolejnym krokiem w rozwoju niemieckiej piłki nożnej kobiet. Od utworzenia Bundesligi w sezonie 1990/1991, kiedy to istniały dwie grupy – północna i południowa, każda licząca po dziesięć drużyn, liga przeszła wiele zmian. Od sezonu 1997/1998 najwyższa liga niemiecka ma charakter jednotorowy i obejmuje dwanaście drużyn. Najnowsza zmiana z pewnością wpłynie na dalszy rozwój i popularność kobiecej piłki nożnej w Niemczech.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!