Kinga Wyrwas odchodzi ze Sportisu. Znamy jej nowy klub!
Ekstraliga I liga Polska

Kinga Wyrwas odchodzi ze Sportisu. Znamy jej nowy klub!

Kinga Wyrwas, jedna z wyróżniających się młodych zawodniczek ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz, zdecydowała się na opuszczenie klubu. Jej decyzja o zmianie barw klubowych została ogłoszona przez prezesa klubu, Szymona Kowalika.

Wspomnienia Prezesa

Prezes Szymon Kowalik podzielił się kilkoma refleksjami na temat współpracy z Kingą:

„Dla Kini byliśmy pierwszym seniorskim zespołem i myślę, że jako klub bardzo pomogliśmy jej wejść w piłkę seniorską na najwyższym szczeblu. Oczywiście Kinga jako zawodniczka też nam dała dużo radości. Powołania do kadry Polski U15, U16, U17, U19, dwa występy w Finałach Mistrzostw Europy, brązowy medal CLJ czy to ostatnie najważniejsze – Brązowy medal ME U17. To spore sukcesy jak na tak młodą zawodniczkę, a trzeba pamiętać, że kontuzje barku zabrały jej parę dobrych miesięcy.” Każdy z naszych trenerów miał wpływ na jej rozwój, od każdego coś na pewno wyniosła. Przyszedł moment, w którym aby rozwijać się dalej, musi wybrać inne wyzwania, w lepszym klubie. I my to rozumiemy.”.”

Nowy Rozdział

Słyszymy, że Kinga już w najbliższych dniach zostanie ogłoszona nową zawodniczką ekstraligowych Czarnych Sosnowiec! To oznacza, że przed nią otwiera się nowy, ekscytujący rozdział w karierze, który na pewno przyniesie wiele wyzwań i sukcesów.

Decyzja Kingi Wyrwas o odejściu z ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz oznacza nowy etap w jej karierze piłkarskiej. Jej osiągnięcia i determinacja są inspiracją dla wielu młodych zawodniczek. Życzymy Kindze Wyrwas wszystkiego najlepszego w nowym klubie i dalszych sukcesów na boisku!

 

Dawid Gordecki

3 Comments

  • Anonim 21 czerwca 2024

    Wszystkie dziewczyny chcą do Czarnych Sosnowiec? Będą grzać ławę, bo gotowych do gry będzie około 30 zawodniczek a na boisku jest miejsce dla jedenastu! Więc przyjdzie czas na refleksję…

  • Observatorka 21 czerwca 2024

    Ale rezerwy Czarnych grać będą w pierwszej lidze i to one będą rządzić i dzielić kto awansuje do ekstraligi, a kto z niej spadnie 🙂 Kiedyś tak było z Medykiem, ale obecnie ten klub z Konina to …..ale to już było i se ne wrati 😛

  • Yul 22 czerwca 2024

    Każda z zawodniczek, która przechodzi do Czarnych ma ambicję i marzenie aby grać w pierwszej jedenastce a nie na zapleczu ekstraligi. W każdej innej drużynie ekstraligi byłyby wyróżniającymi się na boisku. Dam przykład: Patrycja Sarapata. Największy talent piłkarski jaki pojawił się w ostatrnim czasie w Polsce utonął w gąszczu nadmiaru bogactwa Czarnych. Pojawienie się na boisku w pierwszej jedenastce jest efektem różnych nie tylko sportowych umiejętności. Z takim składem Czarne bezdyskusyjnie powinny wygrać wszystko w sezonie 2024/25. Ale mi w tym komentarzu chodzi o los odrzuconych. A będzie ich dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!