Joe Montemurro nowym trenerem Olympique Lyon
D1 Féminine Ligi Świat

Joe Montemurro nowym trenerem Olympique Lyon

Olympique Lyon ogłosił, że nowym trenerem zespołu od 4 lipca 2024 roku będzie Joe Montemurro. Australijski szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący przez dwa sezony, do 30 czerwca 2026 roku. Montemurro jest siódmym trenerem w historii klubu.

Sukcesy w Juventusie

Montemurro przybywa do Lyonu po trzech latach pełnych sukcesów w Juventusie. W swoim debiutanckim sezonie 2021/22 poprowadził drużynę do zdobycia historycznej trójki trofeów: mistrzostwa, Pucharu i Superpucharu. Pod jego wodzą Juventus zdobył w sumie pięć trofeów, a także umocnił swoją pozycję na europejskiej scenie piłki nożnej, dochodząc m.in. do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń przeciwko Lyonowi w marcu 2022 roku.

Bogate Doświadczenie

54-letni Montemurro, urodzony w Melbourne, posiada licencję UEFA Pro. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał prowadząc drużyny młodzieżowe w Australii oraz kobiecą drużynę Arsenalu w latach 2017-2021. W Arsenalu odniósł znaczące sukcesy, zdobywając Puchar Ligi w 2018 roku i Mistrzostwo Anglii w 2019 roku. Ten ostatni tytuł zakończył siedmioletnią suszę Arsenalu w zdobywaniu mistrzostw i zapewnił Montemurro nagrodę dla Najlepszego Trenera Roku.

Nowy Rozdział w Lyonie

Podpisanie kontraktu z Olympique Lyon to kolejny ważny krok w karierze Joe Montemurro. Jego doświadczenie i sukcesy z poprzednich klubów dają nadzieję na kontynuację dominacji Lyonu w kobiecej piłce nożnej. Klub liczy, że pod jego wodzą drużyna będzie nadal zdobywać trofea zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej scenie.

Przyszłość z Montemurro

Przed nowym trenerem Olympique Lyon stoi wyzwanie utrzymania wysokiego poziomu gry i sukcesów klubu. Joe Montemurro ma za sobą bogatą historię osiągnięć, co sprawia, że kibice i zarząd Lyonu wiążą z nim duże nadzieje.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!