Ellie Roebuck nową bramkarką FC Barcelony
Liga F Ligi Świat

Ellie Roebuck nową bramkarką FC Barcelony

 Ellie Roebuck, angielska bramkarka, podpisała dwuletni kontrakt z FC Barceloną, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Długa Kariera w Manchesterze City

Roebuck dołącza do Barcelony po dziewięciu latach spędzonych w Manchesterze City. Swoją karierę w klubie z Manchesteru rozpoczęła w 2016 roku, przechodząc przez akademię do kadry seniorów. Urodzona w Sheffield, wystąpiła w ponad 100 meczach dla swojego klubu i jest także reprezentantką Anglii. Do jej licznych osiągnięć należy jedna liga angielska, trzy Puchary Anglii, a także mistrzostwo Europy z reprezentacją Anglii oraz dotarcie do finału ostatniego Pucharu Świata. W trakcie swojej kariery w City miała okazję współpracować z obecnymi piłkarkami Barcelony jak Lucy Bronze i Keira Walsh.

Styl Gry Idealny dla Barcelony

Ellie Roebuck słynie z pracy nóg, co idealnie wpisuje się w styl gry preferowany przez FC Barcelonę. Jest również niezwykle odważna i charakteryzuje się znakomitymi umiejętnościami bramkarskimi. Mając 1,74 m wzrostu, łączy młodość z bogatym doświadczeniem zdobytym na przestrzeni lat gry dla Manchesteru City i reprezentacji Anglii. Roebuck sama podkreśla, że czuje się gotowa na nowe wyzwania i podniesienie swojej gry na wyższy poziom w barwach Barcelony.

Przyszłość w FC Barcelonie

Nowy transfer oznacza, że Roebuck dołączy do zespołu, który zdobył Ligę Mistrzyń, co z pewnością będzie dla niej kolejnym etapem w karierze pełnym wyzwań i sukcesów. “Jestem bardzo podekscytowana. Długo czekałam na tę okazję. Bardzo się cieszę, że tu jestem” – powiedziała Roebuck klubowym mediom.

FC Barcelona zyskuje niezwykle utalentowaną bramkarkę, która z pewnością przyczyni się do dalszych sukcesów klubu. Ellie Roebuck, dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom, wniesie wiele jakości do zespołu i pomoże Barcelonie w osiąganiu najwyższych celów.

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!